Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak a természetben 1 vagy...

Vannak a természetben 1 vagy legalább 3 nemű élőlények?

Figyelt kérdés
Melyikek ezek? Hogyan szaporodnak?
2018. aug. 8. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csigák kétneműek, úgy tudom találkozáskor döntik el, ki melyik oldalra áll.
2018. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Skatebird válasza:
100%
A hímnősekre gondolsz? Tüdős csigák, osztriga, földigiliszta, szivacsok, laposféreg, a medúzáknak is van egy ilyen alfaja..
2018. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 sadam87 ***** válasza:
100%

Ha a hímnős (hermafrodita) élőlényeket egy neműnek tekintjük, olyanból elég sok van (például az első válaszoló által említett csigák többsége).

Egyes élőlényeknél beszélhetünk kettőnél több nemről is. Erről ennél a kérdésnél, a 15. válaszban írtam bővebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2018. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:
81%

3 nem nincs, ennek a genetikai oka nem ismert, valószínűleg túlbonyolítaná a párosodást és rontaná az utódprodukálási esélyeket.

A 2 nem is bonyolítás, de a génkeveredés révén van elég előnye ahhoz, hogy létezzen, sőt legelterjedtebb legyen.


Az 1 nem mint olyan nem létezik, de végül is ide sorolható az ivartalan szaporodás, például az egysejtűek osztódása.


A hímnős nem 1 nemű, hanem mindkettő, tehát igazán a 2 neműhöz tartozik.

2018. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
100%
A Sadam által linkelt értelemben (2-nél több nem, de párosodás mindig csak 2 közt) van több nem is, valamiért én is csupán arra a verzióra gondoltam, ahol az "összes" nem együttműködése kell az utódhoz és ilyen tényleg nem ismert.
2018. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mi az előnye a 2 nemnek?


Nekem úgy tűnik, hogy ha minden egyed minden másikkal kombináéhatná a génjeit, az nagyobb diverzitáshoz vezetne, ami előny lenne az adott faj szempontjából.

2018. aug. 8. 14:41
 7/17 A kérdező kommentje:
* kombinálhatná
2018. aug. 8. 14:42
 8/17 Wadmalac ***** válasza:

"ha minden egyed minden másikkal kombináéhatná a génjeit, az nagyobb diverzitáshoz vezetne"

Igen, konkrétan ez történik a Sadam által linkelt esetben.

De ha belegondolsz, ez a mindenki mindenkivel keveredhet eset tökéletesen megvan 2 nem esetén is, legfeljebb több generációra tolódik. Az evolúció meg nem nézi az óráját.

2018. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De ez csak azt bizonyítja, hogy a 2 nem nem rosszabb, mint a "mindenki mindenkivel" típus. Az előnyét ettől még nem látom evolúciós szempontból.
2018. aug. 8. 15:02
 10/17 anonim ***** válasza:

már hogy ne lenne rosszabb? a hímnősök gyakorlatilag megálltak a puhatestűek szintjén

bonyolultabb utódnemzéshez már kellenek az elkülönült nemzőszervek

2018. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!