Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jogosan nézik le az Eszterházy...

Jogosan nézik le az Eszterházy Egyetemet?

Figyelt kérdés
Itt kezdtem el az osztatlan angol-történelem tanári szakot. Többek között a pénz miatt, egyébként Debrecen volt az álmom. Zavar, hogy volt tanáromtól, barátnőmtől azt látom hogy lenézik az iskolát, sőt már mástól is hallottam, hogy innen milyen bizonytalan tudású tanárok kerülnek ki. Én mégis azt érzem, azért kell hozzá tudás, főleg ha valaki jó tanulmányi átlagot akar. Gondolom Debrecenben is vannak olyanok akik végigbukdácsolják az egészet meg átcsusszannak kettessel, stb. Azért kérdezem, mert ha tényleg ennyire nem ismerik el az EKEn végzetteket, akkor gyűjtök, aztán elhuzok valahogy Debrecenbe. Persze, akkor ha minden kötél szakad. Kíváncsi vagyok tapasztalatokra, véleményekre.

2018. aug. 12. 21:20
 1/3 anonim válasza:
87%
Sosem fogom ezt megérteni. Én ugyan ELTE-n vagyok tanárszakon, de nekem sosem volt szempont az egyetem hírneve. Nem attól leszel sem jobb, sem okosabb, mert nagyobb múlttal rendelkező (elismertebb?!...) egyetemen fogsz tanulmányokat folytatni és diplomát szerezni. Egyébként szíved joga, hogy miről miként vélekedsz, de pl. nekem a tanárom, aki emelt bioszra készített fel az Eszterházyn tanult, imádta és most Budapesten egy nagyon jó egészségügyi iskolában tanít, érettségiztet és hihetetlen tudással rendelkezik. Ért a tanulókhoz, kiismeri a kézségeiket és rudja is alkalmazni a megszerzett tudását. Szóval ne alapozz a debreceni egyetemre, mert nem hiszem, hogy sok különbség van a képzèsben és lehet bánnád a döntésed. Mindenesetre a szívedre hallgas. :-)
2018. aug. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, az első választ ostobák elmarasztalták, de azért fontold meg a mondanivalóját.


Tudod itt a fő probléma az, hogy bizonytalan vagy valamiben, kérdezel. A kapott válaszok vagy hamisak, vagy nem. Rosszabb esetben is-is. És visszajutottál ugyanoda. Kinek higgyél? Sajnos a döntés mindenképpen a tiéd.


Jól választani (válaszokban és egyetemek között) úgy tudsz, hogy sok véleményt olvasol el, és keresed az ellentmondásokat megfogalmazásban, stílusban, információban. Ha találsz, kételkedj. Ha jó az összhang bízz! Okos ember tisztán, azonos stílusban szól, a gazember zavarosan (gazember itt, aki félrevezet, kisebb mértékben, aki felelőtlenül állít valamit kompetencia (tudás) nélkül.


Hallgasd az előadásokat, és gondolkodj. Ha megérted a problémákat, ha tanulsz belőle, nem lehet rossz (az lehet, hogy másutt jobb, de optimális választás nincs). Ugyanis az életben kizárólag az számít, mennyire igazodsz el a feladatok megoldásában. Az nem számít, a tudásodat honnan szerezted. Ez csak a sznoboknál számít.

2018. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem volt két Eszterházys tanárom és egyik sem tudott tanítani, de szerintem nem a suli miatt. Ez személyiségfüggő. Az egyik tanárom egyáltalán nem tudott fegyelmezni, konkrétan félt a diákoktól, a másiknak meg lesz*rom életstílusa van, szóval ha ezek az emberek az ELTE-re jártak volna, akkor is ugyanilyenek lennének szerintem. Az előző válaszolónak pedig igaza van. Ha te úgy érzed, hogy nem megfelelő az oktatás színvonala ott számodra, akkor gyűjts és menj Debrecenbe. De ha megtetszik a suli, szerintem semmiképp ne válts néhány vélemény miatt.
2018. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!