Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lesz valaha gyógymód a mozgáss...

Lesz valaha gyógymód a mozgásszegény életmód hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Akár egy izomstimuláló gép, amit elég heti egyszer 5 percig használni, akár valamilyen tabletta?



Magamból kiindulva én például szeretek néhány sportot - havi kétszer kedvem is van rá és időt tudok szakítani úgy, hogy nem az alvás rovására megy.

Ekkor lenne hozzájuk erőm, mert olyan kondiban lennék, mint az ajánlott heti háromszor egy óra mozgás teljesítése esetén.


Amúgy sokaknak másoknak is jól jönne egy ilyen.



2018. aug. 13. 13:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%

Már most is van, úgy hívják hogy aktív életmód.

Amit kérdezel az kb olyan minthogy lesz-e valaha gyógymód az ellen hogy ha nem iszol, szomjas leszel...

2018. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
67%

Máris van!

Megeszel egy tabletta szőlőcukrot, aztá elmész sétálni legalább egy órát!

Közben örülsz, hogy a fotelod is kiszellőzik.

2018. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
5-6 órákat alszom és egyik sport se hobbim annyira, hogy heti többször végezzem.
2018. aug. 13. 14:39
 4/44 anonim ***** válasza:
30%

5-6 óra alvással és mozgásszegény életmóddal hamar meg fogsz halni.


Izomstimulátor nem mozgatja meg a teljes keringésedet. Maximum mesterségesen lehetne ülve az izmaidat stimulálni FES-el, miközben valami felhúzza a pulzusodat.

Miközben tévézel.

2018. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Az éhhalálba vagy egy nagyon lélekölő munkába is bele lehet halni.



Ilyesmi izomstimulátor lenne jó, igen. ☺

2018. aug. 13. 16:20
 6/44 anonim ***** válasza:
69%

Kezdeti cipőben jár, de már van ilyesmi.

Nekem egy izmom el lett vágva balesetben, de összevarták és a gyógyulás folyamán elektromos impulzusokkal rángatták, kezdetben nem volt veszélyes, de ahogy növelték a dózist, egyre kellemetlenebb lett.

Nem végezhettem vele fizikai erőfeszítést, de a villanyozással úgy erősítették, hogy nem kellett attól félni, hogy elszakad.

Ezt a módszert el tudom képzelni lusta, kényelmes embereknél is, mintha láttam is volna hasizom erősítő elektromos ketyerét, rátapasztod a megfelelő helyre az elektródákat és álmodban kockahasat produkál állítólag, hogy mennyire hatékony, azért nem kezeskedem, de azt sem állíthatom, hogy semmit sem ér.

Azért egy határon túl a legegyszerűbb, legolcsóbb módszer a sport, mondjuk a kocogás, a futás, hiszen bármilyen sportot végeztem, futni mindenhol kellett, akár úsztam, eveztem, vagy öklöztem, a legjobb állóképességet adja, megnöveli a tüdő kapacitását, ezeket semmi mással nem érheted el ilyen gyorsan és könnyen.

Szeresd meg, mozdulj!

2018. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Nem mindenki szereti, ahogy pl a regényolvasást sem.
2018. aug. 13. 16:28
 8/44 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kutyám van, az mindennap elvisz sétálni. (XD)
2018. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
33%

Akkor benned van a hiba. Vagy nem találtad meg a megfelelő sportot.


Engem pl egy 3-4 órás falmászás úgy szét....sz, hogy meg se bírok mozdulni. Viszont full jó kedvem lesz, tele vagyok endorfinnal és adrenalinnal és alszok mint a tej utána.

Minden depresszióm, szorogásom tovaszáll.

2018. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Persze, aki regényt olvasni szeret, az azt mondja, nem találták még igazán neked való regényt, aki falja a filmeket, azt mondja nem találtál még olyan filmet, ami megérint, aki énekel, az azt mondja, nem volt jó az énektanárod, nem találtál olyan dalt, ami megérint stb, azért nem fedezted fel, hogy szeretsz énekelni.



Maradjunk a témánál.

2018. aug. 13. 18:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!