Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nők miért nem szeretnek /...

A nők miért nem szeretnek / tudnak sakkozni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyon kevés nő tud sakkozni, az pedig hogy valaki szeresse is, hát az nagyon ritka. Régen jártam sakkversenyekre is, és általában 1 kezemen megtudtam számolni, hogy összesen hány lány volt. Ismerek néhány nőt, akik tudnak sakkozni, vagy nem tudnak, de szívesen megtanulnának, de ők jellemzően mérnök vagy gyógyszerész hallgatók az egyetemen ( nem csak ilyen körökben mozgok ), de olyannal még nem is nagyon találkoztam, akivel letudnék ülni egy párbajt nyomni, pedig én is csak átlagos játékos vagyok. Úgy vettem észre, hogy a fiúk közül többen tudnak, szeretnek. Miért van ez így ? Talán mert a sakk összefüggésben van a matematikai képességekkel, azokból meg rendszerint a férfiak jobbak ? Olyan ez, mint hogy a nők közül többen szeretnek olvasni, mint a férfiak közül ?
2018. aug. 13. 16:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Én nő vagyok, magas az iq-m, de nincs se kedvem, se türelmem a sakkhoz. Idegesít, hogy olyan sok kérdőjel van benne, semmi sem egyértelmű. jobban tetszene, ha végig lehetne nézni az összes kimenetet, de akkora papír nincs. Gondolom, a profik tudják, hogy kell előre gondolkodni, milyen esetek valószinűbbek, de én nem értek hozzá. Így csak zavar, hogy tudom, hogy van legjobb lépés, de nincs lehetőségem kiszámolni, ezért inkább el se kezdem.
2018. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
86%

Nálunk a családban minden lány tud sakkozni, az unokatestvérem színművészetire jár, mégis szereti. Én is, apámmal sokat sakkoztam, ő villamosmérnök, én jogot hallgatok. Sőt, általánosban még sakkversenyen is voltam. Szóval ez az összehasonlítás kvázi hülyeség, buta általánosítás.

Egyébként a legtöbben unalmasnak találják.

2018. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az volt a fő problémám, hogy ha megfogsz egy bábut, azzal lépned kell, vagy lehetőleg le kell ütnöd. Úgyhogy abbahagytam a sakk tanulását.
2018. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Én sem szeretek sakkozni, nem szeretem az ilyen agyalós játékokat, de nem hinném, hogy csak azért, mert nő vagyok.

Egyébként én nem is vettem észre ilyen férfidominanciát, érdekes lenne tényleg elgondolkodni a miérteken:)

2018. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%
Talán azért, mert a sakkhoz szükséges analitikus logikai gondolkodás valamint vizuális memória a férfiaknál jobban működik, és a férfiakat jobban motiválja minden olyan szituáció, ahol valamilyen problémamegoldásos feladat áll a középpontban. A nők jó részét nem érdeklik a logikai játékok.
2018. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Pasi vagyok. Nem szeretek sakkozni.

Nagyapám úgy sakkozott velem, hogy elvárta, mindent tudjak a sakkról. Semmit sem tudtam a sakkról. Ezért számomra a sakk a megalázást és az önző tudás féltést szimbolizálja.

2018. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%
Az unokahúgom például úgy megver mindig sakkban hogy leesik az állam. Úgyhogy szerintem tudnak ők.
2018. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
84%
#2 vagyok. Szerintem ez teljes mértékben személyfüggő, láthatod a válaszokból is.
2018. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%
#5 (#1 vagyok) sikerült burkoltan lehülyézned a nőket, kösz. Ha legalább igazad lenne... Imádom a logikai feladatokat, iskolában rendszeresen jártam logikai versenyekre, sokat meg is nyertem, de a sakkhoz nincs türelmem. A leülhetnék egy papírral, döntési fát rajzolni, és az összes lehetséges lépés várható kifizetését ki tudnám számolni, akkor jobban érdekelne. Így viszont olyan, mintha csak tippelgetni kellene.
2018. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor miért volt az, hogy sakkversenyen alig láttam lányokat ( max 5-en voltak ) fiúk pedig kb 30-an, ha nem többen ? Megyei versenyek, kb 10-szer voltam, és mindig ez volt az arány.


Egy csaj 2-szer is megvert sakkversenyen, én is csak néztem, szóval vannak jól sakkozó nők, de a számok akkor sem ezt mutatják nekem.

2018. aug. 13. 18:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!