Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Koordinátageometria: van...

Koordinátageometria: van gyorsabb/egyszerűbb módszer az alábbi feladat megoldására?

Figyelt kérdés

Egy szakasz végpontjának koordinátái: A(2006;2009) és B(2020;2001)

az A pontot tükrözzük az AB szakasz A-hoz közelebbi negyedelőpontjára. Mik a tükörkép koordinátái?


Az A-hoz közelebbi negyedelőpont koordinátái:

AP:PB=1:3

P=(3a+b)/4

tehát P=(2009.5;2007)

erre a pontra kéne tükrözni a (2006;2009)-et, ezt is megpróbáltam: először gondoltam hogy áttranszformálom a harmadolópontot az origoba, akkor az A pont itt lenne: (-3.5;2) ennek tükörképe:(3.5;-2) aztán visszatolom az eredeti helyére és akkor elvileg megkapom a megoldást: (2013;2005) van megoldókulcs, a végeredmény jó elvileg, csak az a problémám, hogy én ezt magamtól találtam ki, mert sehol sem találtam neten hogy hogyan lehet egy ilyet megoldani, és nem tudom, van-e erre gyorsabb megoldás/kevésbé bonyolult?



2018. aug. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy van. Lehet látni ránézésre, hogy a keresett pont épp az AB szakasz felező pontja.
2018. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és tényleg! köszönöm szépen a gyors választ, nagyon hasznos volt, ment a zöld kéz :)
2018. aug. 24. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Az miért probléma neked, hogy magadtól jöttél rá? :)

Feladatmegoldásnál sosem lényeges az, hogy hogyan oldottad meg (hacsak nem elvárás, hogy valamit használj fel hozzá), így igazából mindegy is. Ha általánosan (betűkkel) oldottad volna meg ezzel a módszerrel, akkor végeredménynek pont a felezőpont képletét kaptad volna meg, és ebből magadtól is rá tudtál volna jönni, hogy jé, tényleg. Ezt most nem azért írtam, hogy megbántsalak, vagy neheztelnék, hogy kiírtad a kérdést, hanem pont azért, hogy lásd azt, hogy ha általánosan megoldasz egy problémát, akkor a végeredmény, adott esetben, lehet hasonló valami másra is, amit eddig ismertél. Mindenesetre sokkal becsülendőbb, hogy magadtól sikerült megoldásra jutnod, minthogy használtál volna akármilyen képletet.

2018. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Baluba ***** válasza:

A megoldásod hibátlan, annak ellenére, hogy az első válasz megmutatta, hogy van gyorsabb és egyszerűbb megoldás. Azonban a koordinátageometria szerintem pont attól egyedi, hogy a legtöbb nehéz és összetett feladat hasonló barkácsolt megoldásokkal, az ideálisnal néha hosszabban, de megoldható. Szóval csak türelmesen és bátran!


Egyébként pedig szerintem egy egyedi megoldás mindig többet ér a fejlődésed szempontjából, mint egy ismert algoritmus ráhúzása az aktuális feladatra.

2018. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kedves válaszokat! :)
2018. aug. 25. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!