Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerepen miért nem dőlt meg...

Szerepen miért nem dőlt meg melegrekord az 1930-as évek óta?

Figyelt kérdés

Én őszintén kicsit szkeptikus vagyok a szerepi melegrekordokat illetően.

Először is, azt hallottam hogy az OMSZ hosszú idők után fogadta csak el a 10-es/20-as/30-as években Szerepen mért maximum hőmérsékleti adatokat. Miért kellett hozzá ilyen sok idő hogy érvényesítsék? (hasonló a kérdésem a Csákvári 50-es/60-as/70-es években mért minimum hőmérsékleti adatokkal)

Másodszor, miért van az, hogy azoktól az időktől fogva sose mértek mégegyszer (nem tudom talán 1-2 esetben igen) maximum hőmérsékletet azon a környéken?

Ez csak azért érdekes nekem, mert ezekkel ellentétben Zabaron sorra dőlnek meg a minimum rekordok, vagy ha nem is egy adott hónapban szinte 50% az esélye hogy a minimum hőmérsékletet ott mérjék. És Zabaron valószínűleg ha nem csak 1999 óta lenne mérőállomás több minimum hőmérsékleti rekord is dőlt volna meg a múlt században.


2018. aug. 24. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ott már csak a kocsmában mérnek, és nem hőmérsékletet. Ezért nincs semmi adat.
2018. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!