Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a videojátékok,...

Szerintetek a videojátékok, tévéműsorok tényleg népbutítóak?

Figyelt kérdés

Senki ne értse félre,nem provokációnak szánom a kérdést,csak sok helyen lehet ezt olvasni.

Például a tévéműsorok közül,a valóvilág és hasonló szériák,egyértelműen a legalja,mégis van nézettségük. A videojátékokról nem mernék nyilatkozni,mivel én is szeretek 1-2 játékot,leginkább unaloműzésként.


Ti mit gondoltok erről?



2018. aug. 26. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sorozatok a leginkább népbutítók. Mármint nem a Discovery-n lévőkre gondolok hanem konkrétan az Éjjel nappal Budapestre. Néztem belőle fél órát és konkrétan éreztem ahogy pusztulnak el az agysejtjeim.
2018. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

A kerTVkből ömlő moslék valóban népbutító. Az a szégyen, hogy erre igény is van.

Ami a videójátékokat illeti, a nagyrészük szintén butaság, közöttük viszont vannak hasznosak is. Na itt most nem a "gétéára" meg a Call of Vérpistikére kell gondolni - a legtöbb közülük sajnos faék egyszerűségű hardverlobbi.

2018. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Már megbocsáss, a GTA egy kultjáték az első résztől kezdve.


Olyan hatása van mint a Ponyvaregénynek vagy a Nagy Lebowskynak.


Ez a kultúránk szerves része.

2018. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

A videjátékok fejlesztőek s jó hatással vannak a logikai gongolkodásra.

Viszont ezek a tv sorozatok ahol minden arról szól hogy mindenkinek folyton melege van és a híradások ezek mindegyike manipulatív.

2018. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Az oké hogy kultjáték és nagysikerű, de hogy okosabb nem lesz tőle az ember, az 100%. Jó esetben felszedhet egy kis nyelvtudást, de ez minden.
2018. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
GTA, szóval küldetéseket kell csinálni, és van benne pár nehéz, amihez jó irányítás kell, és első 10 próbálkozásra esélytelen megcsinálni. Szerintem azokból lehet tanulni.
2018. aug. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

" szégyen, hogy erre igény is van."


Az korántsem biztos, hogy van rá igény, azt legfeljebb a készítők gondolják.

Nézni ugyan nézik sokan, ha nincs érdekesebb műsor, de én emlékszem a TV hőskorára, kamasz voltam és átjárt a szomszédság, mert nekik nem volt készülékük.

Ki volt írva, hogy 'szünet' és azt is néztük, de ekkor némi laza beszélgetés is volt, ám még villanyt sem gyújtottunk, nagy örömömre, mert így nem kellett elengednem a szomszéd lányának a csöcsét, ami a legrosszabb műsort is érdekessé varázsolta a számomra.

Hogy mik történtek még a sötétben, arról nem tudok nyilatkozni, de arról igen, hogy néztünk volna mi szívesen más műsorokat, de azt kellett, amit adtak nekünk.

Persze nem feltétlenül kell nézni, végigkapcsolgatod a sok csatornát és mindenhol reklám, meg unalmas ökörségek, sokan nem is nézik, de ha az van a programban, akkor bármi mehet a háttérben, legfeljebb nem figyel rá senki.

Én mindig olimpia, vagy VB után szokom rá egy kicsit TV-zésre, de az internet jobb, ott azt nézek, amit akarok és akkor, amikor kedvem van hozzá.

Valószínűleg ez lesz a mostani TV adások sorsa is, akkor kell majd a nézettséget figyelembe venni, mert most nem jelent semmit.

Az sem biztos, hogy butít, ahogy a gyerekeim nőttek, magam is néztem a korosztályaiknak való filmeket, együtt velük és tudtam, hogy a bugyutaságuk ellenére mi hasznos nekik, a kétéveseknek a kedvenc kis szórakozásaikat, előtte a falra másztam az ilyenektől, aztán a nagyobbakkal a huncut kis rajzfilmeket, a tesz vesz várost, eleinte csak azért néztem, hogy jó e nekik vajon, de aztán kérdésekre kellett felelni és beleszoktam a nézőpontba, meg is szerettem a gyerekeim szemüvegén keresztül némelyiket, pedig felnőttnek tényleg elég primitívek.

Mit lehet tenni, lehet, hogy a felnőttek között is vannak kiforratlan, gyermeklelkűek, azok még fejlődhetnek attól, amit más kifejezetten blődségnek tart, a sorozatok adnak egy viselkedésmintát azoknak, akiknek erre szüksége van, vagy valami személyes élményt, legalább is ez a céljuk.

A megoldás az, hogy legyenek olyan csatornáid, amik érdekesek a számodra. Nekem van egy csomó, amit szinte sosem nézek, leteszteltem az elején és tudom, hogy nem nekem való, bár most is szól itt nekem valami, mindjárt ki is kapcsolom, de legalább valami otthonosság érzést ad a háttérben.

Szerintem nem megy ez ennyire vérre, ahogy a videó játékok sem, persze ha nem veszi el teljesen az időt a tartalmasabb szórakozástól, a könyvektől, meg a sporttól, néha minden belefér, a túlzásokkal van a probléma.

2018. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Francokat nem fejleszt!


Több kutatás is bizonyítja, hogy az ügyességi játékok fejlesztik a kontrasztlátást, a reflexeket, a perifériás érzékelést, komplex feladatmegoldási képességet, és egy sor egyéb skillt.


Én a GTA-ban tanultam meg parkolni pl :D


Szóval ezek tudományosan megalapozott eredmények...


Azon felül, nem agymosás, mert egy normális ember nem lesz tőle tömeggyilkos és nem hajt fel 200-al a rámpára, hogy átugrasson a tihanyi kompra. Aki igen, az eleve pszichopata.


Összességében a minőségi időtöltés, feladatmegoldós, gondolkodós játékoknak szinte csak előnye van. Nyilván addiktív is lehet, ez a veszélye.


...

Nyilván a fosprimitív kertv által gyártott ócska agyatlan sorozatok és bugyuta vetélkedők egyszerűen csak a primitív emberek primitív szórakoztatása. Ne hasonlítsuk már össze egy ügyességi/gondolkodós/reflexeket fejlesztő játékkal.

2018. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az ügyességi játékok valóban. A "gétéát" én nem nevezném annak, definíció szerint külsőnézetes bűnözőszimulátor. Az részben igaz, hogy a térlátást fejleszti, írtam hogy a nyelvtudásban is sokat segít (persze mindenki egyből nyomatja rá a magyarosítást), de mondjuk egy sakkal összehasonlítva nem ad akkora pluszt :D

Hogy a rendőrök az ellenségeink, azt már tudtam a GTA 1 megjelenése előtt is :)

2018. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Wadmalac ***** válasza:

El lehet ezen vitázni ezer évig.

De szerintem, mondom, ez tisztán személyes vélemény, de szerintem csak az "butít", amivel úgy kitöltöd az idődet, hogy nem marad másra, ami tudást, értelmet fejleszt. BÁRMI rossz, ami addiktív, rabul ejt.


A tévéműsorok butulása láncreakció, ha a népet képernyő elé szögezi a hülyeség, magas nézettségű, akkor olyan műsor lesz. Aki azt bambulja, az ezt is fogja kívánni.


Sajnos a minőségi műsorokra kell az IGÉNY, máshogy nem fognak bővülni. Ahhoz meg kell egy olyan oktatás és ízlésirányítás, hogy LEGYEN igény. Ez ma abszolúte nem létezik.

Hozzátenném, nem csak nálunk.

Ez világszintű probléma.


Az ilyen "valóságshow" sorozatokkal a fő baj, hogy egy teljesen életszerűtlen, buta világot mutat és főleg a fiatalokra kutyarossz a hatása, mert hamis, hibás, buta viselkedésmintát TANÍT.


A rendkívül alacsony színvonalú sorozatok, főleg a szappanoperák és valóságshow-k nem szólnak másról, mint hogy olyanoknak, akik a saját életüket nem képesek szórakoztatóan megélni, adnak egy pótlékot, mások életét nézik a sajátjuk élése helyett.

Ez a ma sem túl jó emberközti kapcsolatokat még tovább rombolja, teljesen elhibázott életstílust, viselkedést, erkölcsi mintát oktat a fiataloknak, akikre ez ragad, ha nem kapnak jobbat.

2018. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!