Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A SOTE-n tanulók által is...

A SOTE-n tanulók által is használt Anatómia Atlasz esetében mennyire fontos, hogy a legfrissebb kiadás legyen meg?

Figyelt kérdés

Mennyit változik évente? Nem egy 1960-as kiadásra gondoltam, de mondjuk egy 3-5 évvel korábbi kiadás mennyiben tér el a későbbtől?

Akik ott tanultok, mit tapasztaltatok?


Mennyire könnyen beszerezhetőek ezek az atlaszok?


Előre is köszi a választ!



2018. aug. 30. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha a SOTE-n tanulsz akkor sajnos csak a legújabb jó, mert a mi anatómusaink még mindig évente fedeznek fel valami újat az emberi testben, amit persze nem osztanak meg senkivel, úgyhogy ezek a dolgok csak a SOTE-n tanulók által használt Anatómia Atlaszban találhatók meg (ezek persze úgy vannak elbűvölve, hogy csak SOTE-sok láthassák).

Ha vidéki egyetemre mész, akkor régebbi is jó lesz, sőt, talán még az 1960-as is :)


Egy hatodéves SOTE-s hallgató, nagy titkok őrzője.

2018. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

# 1/1 Időpont ma 17:43


Többször nekifutottam, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy most a SOTE-nek szóltál be vagy a vidéki egyetemeknek.

2018. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Akkor segítek: egyiknek se ;) olvasgasd még picit.
2018. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Na ne hülyéskedjetek már! Azt állítjátok, hogy évről évre fedeznek fel új makroszkópos anatómiai struktúrákat, amiknek latin neveket adnak és amiket berajzolnak az évente megjelenő anatómiai atlaszokba?
2018. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szerintem szarkazmus akart lenni az első válaszoló részéről...:D
2018. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Végre valaki! Köszönöm :)
2018. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyilván semennyire nem fontos. Ugyanis bármilyen hihetetlen, azért az anatómai nem évről-évre változó tudomány. Tökéletesen megfelel az 5 évvel ezelőtti kiadás is, sőt, igazából az 1960 is jó.
2018. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor én anatómiát tanultam csak és kizárólag a Szentágothai féle atlaszt használtuk. De mestereink is azt használták 20 évvel korábban. Bennem fel sem merült, hogy az utánam mondjuk 20 évvel jövők ne azt használnák, hiszen az anatómia azért nem változik. És ma is azt gondolom, nem baj, ha mi arteria carotisnak nevezzük azt, amit az angolok carotid artery-nak.
2018. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy SOTE-ra készülő kandidánsnak lesz, azaz ha minden igaz, 1 év múlva lehet rá szüksége. Mit tartotok még releváns kiadásnak, amivel nem fogja hátrány érni?


Úgy tudom, ez a "trilógia" igen vaskos árban méretik. Vannak árkülönbségek az egyes boltok között, vagy hol célszerű ezt beszerezni? Van ötletetek, javaslatotok?

2018. aug. 31. 20:20
 10/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ne vedd meg a sobottát, bőven elég a kétkötetes szentágó atlasz is. Talán neuroanathoz meg jobb is.
2018. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!