Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az "elméletemről"?

Mit gondoltok az "elméletemről"?

Figyelt kérdés

Ha az egész univerzumot teleírnánk számmal, és ezt az összeget ugyan annyi hatványára emelnénk, ugyan annyiszor, akkor az az összeg nem létezhetne érthető ez?

pl 100 a századikon, és ezt 100 szor megismételni

ha ezt megcsinálnánk, olyan nagy szám jönne ki ami sehol nem férne el, tehát nem létezhetne, ez hülyeség?



2018. okt. 13. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A számnak sehol nem kell elférnie, az egy fogalom.
2018. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha az univerzumban most elfér a végtelen, akkor szerintem szorozhatsz Te bármennyit. Szerintem ez nem logikus így.
2018. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában értelmezhetetlen. Azt nyilván te sem értheted szó szerint, hogy „az egész univerzumot teleír[juk] számmal”, a számnak mint (absztrakt) információnak pedig nincs egzakt fizikai mérete. Az, hogy mit vagyunk képesek felfogni, vagy mekkora számokat (mennyi információt) képesek a jelenleg használt adathordozóink tárolni az egy dolog, hogy mi létezhet és mi nem az egy másik.
2018. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
34%
Szerintem majd akkor gyárts elméleteket ha van némi fogalmad a dolgokról... mondjuk végezz el egy fizika bsc-t, mesterezz le, aztán elmélkedhetsz.. de egy nagy nulla tudással inkább nézz Family Guyt
2018. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fejemben elfér a végtelen is, akkor el fog férni bármilyen véges szám is.
2018. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az adott szám a matematikában létezne, de ha minden legapróbb részecskét felhasználnánk, akkor valójában semmiből sem lehetne annyi, mint az adott szám. Legalábbis a mi univerzumunkban.
2018. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 100 a századikon és ezt százszor megcsinálni, még nem is olyan nagy szám. Akárhány nullát mögé írhatsz az 1-nek, akkor is létezni fog.
2018. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Aaahh, szóval ez volt az a bizonyos második elmélet Mirs...bocsánat, Miss Anne Elk...
2018. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy nem érted a végtelen fogalmát. :) Vagy ha nem ez a kérdés, akkor fuss neki mégegyszer, érthetőbben!
2018. okt. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen vastag a tollad?:)
2018. okt. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!