Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek baromi szerencsések, mások balszerencsések?

Figyelt kérdés

Nem hiszek az ezotériában, vallásos sem vagyok, szóval elég realista ember vagyok. De egyre különösebbnek gondolom ezt a “szerencse” témát. Pl én komoly dolgokban, vizsgákon, állásinterjún, mindig nagyon szerencsés vagyok. A kedvenc tételeimet húzom meg ilyesmi. De hétköznapi dolgokban egy igazi balszerencse-csomag vagyok. Ilyen dolgokra gondolok: elkések szinte minden fontos eseményről önhibámon kívül, késik a vonat stb. Visszaviszek egy terméket, de nemis váltják vissza, életemben vagy 3x szart már le madár, pedig szerintem ez elég ritka dolog(22 vagyok amúgy :D). Meg nem tudom..sorolhatnám még. Elhagyom a bankkártyám, de 2 perc alatt, mire visszamegyek oda, már el is lopják. Megvágom a lábam borotválkozáskor, majd a másik lábammal belerúgok és elkezd ömleni belőle a vér xd Felkérnék egy tanárt szakdolgozati konzulensnek, erre egy héttel a határidő előtt kiderül, hogy idén nemis tanít az egyetemen. És mindezen dolgok csupán pár napon belül történtek.


Szerintetek létezik emögött valami sorsszerű, valami megmagyarázhatatlan? Miért van az, hogy egyes emberek ilyen szerencsétlenek? Vagy mindenkivel történnek ilyen dolgok?



2018. okt. 14. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne...utálom a vallást és az összes babonás mentális betegséget reklámozót...mesekonyvet irjon inkabb, vagy menjen elmegyógyintézetbe...mert akkora butasagokat mond,gondol,hisz,meg olyan fizikai képtelenségekről zagyvál..hihetetlen..szerintem mindig van valami reális magyarázat arra,hogy kinek hogy jött be az élet,és kinek nem, csak nem tudjuk,hogy miért, randomitas elve..hmm...nem hiszem,valami realis oka csak van.
2018. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

>"Nem hiszek az ezotériában, vallásos sem vagyok"

>"létezik emögött valami sorsszerű, valami megmagyarázhatatlan?"

Némi ellentmondást érzek a kérdésben. Amúgy egyrészt véletlen pechsorozat, mint pl. a ruletten mikor ötször jön ki egymás után a piros, másrészt ezek néha egymásra is hatással vannak, tehát mondjuk ha az egyik negatív eset miatt ki vagy akadva, akkor könnyebben vétesz hibát egy másik helyzetben, ami egyfajta láncreakcióként terjed tovább.

2018. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, a világ egyik legalapvetőbb eleme a véletlen és a hiba.
2018. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Ilyen láncreakció szerintem nem létezik. A vonatkésés, a madárszar meg tanár külföldi tartózkodás mégis hogy lehetne egymásra hatással? Épp ezt nem értem az ilyen véletleneket. Persze más életét nem látom ilyen részletesen, így simán lehet, hogy mindenki mással is pont ennyi balszerencse történik.
2018. okt. 14. 17:16
 5/17 A kérdező kommentje:
*A tanár külföldi tartózkodása
2018. okt. 14. 17:17
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Értem én, hogy milyen választ szeretnél kapni, csak akkor lehet, hogy elvétetted a kategóriát.
2018. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
A másik, hogy valószínűleg a szerencsésebbeket is lesz@rják a madarak, csak ők nem keseregnek rajta, nem húzzák a negatív strigulákat, hanem túllépnek a problémán. Szóval egyrészt véletlen (igen), másrészt pszichés kérdés, hogy az egyes eseteket hogyan éled meg, hogy halmozod, vagy éppen feldolgozod és elengeded, ill. mennyire beszéled be magadnak, hogy milyen szerencsétlen vagy, mennyi rossz történik veled, miközben épp azokra a pozitív dolgokra nem figyelsz, amikre a "szerencsések" igen.
2018. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én semmilyen választ nem szeretnék kapni, ezt mire érted? Én érvelni próbálok. Valami tudományos-értelmes magyarázatot találni az ilyen jelensegekre. Ismétlem, nem hiszek semmiben, de már komolyan kezdem azt hinni, hogy emögött valaminek állnia kell. Vagy nem tudom, lehet tényleg mindenkivel egyformán történnek ilyen dolgok, csak nyilván mások életébe nem látunk így bele.
2018. okt. 14. 17:33
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 Azért kezdtem el ezeket a dolgokat “strigulázni”, mert annyi ilyesmi történik az utóbbi időben, hogy már nem tudtam elsiklani felettük.
2018. okt. 14. 17:35
 10/17 anonim ***** válasza:

Nézzük másik oldalról a problémát; honnan tudod, hogy a madárszar nem jó szerencse? Például lehet az is, hogy nagy jókedvedben a busz alá szaladtál volna, de leszart a madár, és inkább azzal kezdtél foglalkozni. A vonatkésére ugyanez ráhúzható; késtél, ezért valahol nem voltál rossz időben. Nyilván ennek nem lehet utánajárni, hogy „mi lett volna, ha”, de gondolatkísérletnek érdekes. A témavezető választása meg olyan, hogy lehet, hogy te nagyon akartad volna őt, de pocsék konzulensed lett volna, így jobb, hogy nem kerültél hozzá.

Szokták mondani, hogy csőstül jön a baj, meg hogy hullámhegyek és hullámvölgyek sorozata az élet, tehát ilyen szempontból nem találtad fel a spanyol viaszt, ezt már előtted rengetegen megtapasztalták. Valami magyarázat biztosan van rá, az is lehet, hogy „földöntúli erők” műve, ha viszont így van, nem valószínű, hogy valaha is kiderül.

2018. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!