Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a válaszadóim között a...

Ha a válaszadóim között a nemek aránya nagyon aránytalan, akkor érdemes ezt vizsgálnom?

Figyelt kérdés

Van egy adott állítás, amire igaz és hamis válaszok érkezhetnek.

A kitöltők között 120 nő és 55 férfi van.


Szemléltetni szeretném, hogy a két nem milyen arányban adott igaz és hamis válaszokat. tehát egy kereszttábla elemzést készíteni. Tehát sor illetve oszlopszázalékkal. Ennek így van értelme, ha a mintában a férfiak és nők nagyon aránytalanul szerepelnek?


Vagy ha úgy készítem, hogy nem %-os adatokat teszek bele..hanem a számokat, akkor nem megtévesztő?


2018. okt. 22. 17:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy mintavételnek célja kell, hogy legyen. A célhoz kitaláljuk a módszert (itt kérdést). Amennyiben a cél és a módszer szinkronban vannak (a módszer a célt valósítja meg), akkor a vizsgálat jó. Ha nem ezt valósítja meg, akkor a vizsgálat hamis.

Ebben tehát benne van a válasz. Ki lehet tűzni olyan célt és hozzá módszert, ahol a nemek darabszáma nem számít, sőt olyant is, ahol a különbség kifejezetten előnyös. De meg lehet úgy is fogalmazni, hogy a kapott eredmény kifejezetten tévedést sugall.


A komment utolsó kérdése arra utal, nem ismered a statisztika szerepét. Amennyiben az adatra szükség van, akkor oda kell írni. Van, hogy a százalék a kifejezőbb, van hogy a darabszám.

2018. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem 11-es igazából ugyanazt leírtad másképp megfogalmazva, csak a végére odabiggyesztetted, hogy nem értem. Felőlem ...
2018. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!