Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan könyv ami az összes...

Van olyan könyv ami az összes alapműveltséget összefoglalja?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden benne van amit ma alapműveltségnek nevezünk.
2018. okt. 31. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs.
2018. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs egységes "alapműveltség". Eleve egy bölcsész, egy zenész, egy fizikus, meg egy orvos mást fog gondolni alapműveltségnek. Pl. egy irodalmár valószínűleg műveletlen fajankónak tartana engem amiért egy verset se tudok fejből A-tól Z-ig, én meg őt azért, mert nem tudja hogy mi a történelmi jelentősége a Foucault-ingának.


Vagy mondjuk amíg Magyarországon a magyar és európai kultúra ismerete alapműveltség, addig Japánban az Edo-kor és a Meidzsi-kor jobban meghatározta a történelmüket mint a reneszánsz.


De alapvetően a középiskolás tankönyvek bőven lefedik az alapműveltséget! Ami viszont mégis hiányzik belőlük az a populáris kultúra, aminek bizonyos fokú ismeretét valamiért szintén alapműveltségnek tekintik. Pl. a Legyen ön is milliomosban is voltak, meg Honfoglalón is vannak olyan kérdések hogy "melyik filmben játszott együtt valaki és valaki?". Vagy hogy a mexikóvárosi olimpián milyen sportágban nyert aranyat valaki.

2018. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Lexikonnak hívják...
2018. nov. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a lexikonnt nem mondanám annak mivel van biológiai, történelmi...egy könyv kéne ami mindenre🙃
2018. nov. 2. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban vannak csak egyes (szak)területekkel foglalkozó lexikonok is, de vannak általánosak is. Bár való igaz, azokat inkább enciklopédiának hívjuk.

Például [link]

2018. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!