Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mul-tkor.hu internetes...

A mul-tkor.hu internetes történelmi magazin cikkei szerintetek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Én úgy veszem észre, azért néha hazugságok, túlzások, csúsztatások vannak bennük. Vagy szerintetek hiteles? Érdemes lehet rá hivatkozni mondjuk egy szakdolgozatban?

2018. nov. 17. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakdolgozatban szerintem egy komolyabb tanár felhgúzná a szemöldökét, akkor is ha amúgy teljesen helytálló a cikk amiből idézel.


Én nem törin vagyok egyetemen, hanem biológián, de itt mindig kihangsúlyozzák hogy tanulni, bármilyen beadandónál, szakdogánál hivatkozni internetről csak könyvek pdf formátumú anyagaira, neves külföldi szaklapokra, és BSc-n még az angol Wiki-re lehet hivatkozni.

2018. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"mul-tkor.hu" nincs.

"mult-kor.hu" van.


Nem csak Internetes magazin, hanem nyomtatásban is megjelenik.


Az impresszuma szerint:

"A Múlt-kor történelmi magazin 2000 óta folytat tudományos ismeretterjesztést."

olyan, mint a National Geographic, vagy az Élet és Tudomány - nem egy kifejezett peer-reviewed szakfolyóirat - ahol azért elvárás a hivatkozási jegyzék, hanem a "köz" tájékoztatására szolgál - szóval nem egy Hungarian Historical Review ( [link] ).


Szvsz. alkalmazható, csak - mint minden Internetes forrást - fenntartásokkal kell kezelni.

2018. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy esetleg arra jó lehet, hogy amit ott találsz arra keresel megbízhatóbb forrást.
2018. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!