Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy nem létezik...

Lehetséges hogy nem létezik az ősrobbanás?

Figyelt kérdés

Nem létezik és volt egy korábbi univerzum egy cikk szerint:

[link]



2018. nov. 22. 10:36
1 2
 1/13 lali24 ***** válasza:
100%

lehetséges, de minden eddig ismert adat és tény arra mutat, hogy volt.

a cikk -amit idéztél- több, mint két éves, a tudomány azóta is az ősrobbanás elméletét preferálja, vagyis a cikkben idézett elmélet nem igazán győzte meg a tudósokat.

különböző alternatív elméletek a tudomány minden területén fel-fel bukkannak, de elég ritka, hogy valamelyik az addig általánosan elfogadottól erősen eltérő nyerő is lesz.

persze előfordulhat, de a tudomány már csak ilyen. a hibák, tévedések feltárásával tudjuk gyarapítani a tudásunkat.

2018. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 lali24 ***** válasza:
100%

folyt.

sőt, az is előfordul, hogy egy elmélet megbukik, mégis érvényben marad a cáfolatával együtt :)

(newtoni fizika és a relativításelmélet. mindkettő igaz, pedig elég komoly ellentmondás van a kettő között)

2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hogyan adjunk egy több évtizedes elméletnek bombasztikus és hamis címet.
2018. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek az ősrobbanásban.
2018. nov. 22. 10:58
 5/13 lali24 ***** válasza:
79%
megteheted, de a tudomány nem hit kérdése.
2018. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárt, de elég gyenge lábakon áll. A cikkben is szerepel, hogy ez már eredetileg is felmerült, mint lehetséges forgatókönyv, de a bizonyítékok nem ezt támasztották alá.

"Én nem hiszek az ősrobbanásban."

-> Vallás kategória.

2018. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de a cikk semmiben nem cáfolja az ősrobbanást. Az ősrobbanás során a mai univerzumunk kezdeti pillanatában minimális helyre sűrűsödött a világegyetem teljes energiája. Ez nem zárja ki, hogy ez egy korábbi univerzum összehúzódása miatt jött létre. Annak meg, hogy miben hiszel a templomban van helye, a tudománynál nincs.
2018. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
90%

Még ha be is bizonyosodna, nem az ősrobbanás elmélete bukik meg, csak az a rész, hogy nem volt olyan, hogy "előtte", mert a tér és idő is akkor keletkezett. Arra módosul, hogy volt előtte X darab másik univerzum, vagyis a ciklikusság áll fenn.


Szóval ,a jelen cikkben mi is volt, ami alátámasztja a "nem-hitet"?

2018. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Juliano César Silva Neves, a Campinasi Egyetem fizikusa szerint Univerzumunk nem az ősrobbanásnak köszönhetően alakult ki. Ehelyett úgy véli, hogy a Világegyetem egy összeomlást követő tágulással született meg."


Szóval úgy véli, hogy nem egy kis pontból való tágulás történt, hanem egy összeomlást követően egy kis pontból való tágulás történt... Vagyis volt ősrobbanás a cikk szerzője szerint is, csak megelőzte azt egy korábbi univerzum összeomlása.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a több évtizedes "big bang-big crunch" modell, csak más néven. Vagy nem tudom mi az új benne. Lehet hogy a matek része új, de maga az elképzelés gyakorlatilag egyidős az ősrobbanás elmélettel. Mivel olyan "szép" és "logikusan hangzik" az emberi elme számára. De a WMAP mérések alapján az az uralkodó nézet, hogy nem ez fog történni, hanem az univerzum tágulni fog a végtelenségig. Mindenesetre, akár lesz "big crunch", akár nem, ez nem befolyásolja azt a kérdést, hogy volt-e ősrobbanás. Igen, volt. Vöröseltolódás, háttérsugárzás és a többi.

2018. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

A cikk megfogalmazása hibás, az egész hipotézis az ősrobbanás ELŐTTRŐL szól.


Csak mennyivel jobb clickbait a cím: New science results disproof the Big Bang theory!

2018. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!