Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz rá példa a...

Szerintetek lesz rá példa a jövőben hogy automatizált drónokat használnak majd ebédkiszállításra?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

5 éves cikk


[link]

2018. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
70%
Milyen jövőben? Az Amazon is már mióta szállít drónokkal.
2018. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ahogy mondták a többiek is, ez nem is új dolog, drón posta úgy általában bármire amit elbír. Japánban már futnak az önjáró taxik, dubaiban légitaxi ami gyakorlatilag egy kisautónyi drón. Keress rá önjáró taxi pl.
2018. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintetek lesz rá példa a jövőben hogy postás viszi a házhoz a leveleket?

Inkább így kéne kérdezni.

2018. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Valahol nem árt azért majd határt szabni a dolognak. Ha minden kisméretű futárcsomag drónra kerül, én nem óhajtok majd fedetlen fővel szabad téren tartózkodni.

Jelentkezzen, akinek ejtettek már a fejére 100 m magasról egy családi pizzát, megfejelve egy 25 kilós döglött drónnal.


Nem elég, ha egy önvezető Uber autó csap el a buszmegállóban, még felfelé is figyeljek?

2018. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Meton ***** válasza:
100%

Szerintem vagy 50 évet előre szaladtok a jövőbe. Dubai-ban nincsenek dróntaxik. Az igaz, hogy sokmindent akarnak és valóban az lenne a csúcs, de ez nem mostanában fog megvalósulni. Láttam én is animációs filmeket, tényleg nagyon élethű, de ez még a távoli jövő.

Autóknál jelenleg ott tartanak, hogy kísérleteznek azzal, hogy autópályán automata vigye a kocsit, de még az is sok balesetet csinál, pedig közvetlen emberi felügyelet van. Még nagyon-nagyon sok időnek kell eltelnie, mire a MI elég fejlett lesz ahhoz, hogy önállóan tudjon működni.

Az ebédkiszállítás jóval egyszerűbb dolog, talán ha ezt meg tudnák csinálni, abból már lehetne tovább fejlődni. Én újraélesztő robotot láttam, ami riasztás esetén szinte másodpercek alatt megérkezik, de ez is csak terv.

2018. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Juliusz48 ***** válasza:
Minden lehetséges, de gondolj bele milyen amikor egy irodaház előtt nem lehet elférni a sok drónra várakozó között, és miként találják meg a kaják a megrendelőt? A puszta közepén egy tanyánál természetesen nincsenek ilyen problémák. Aki látott már ebédszállítót az tudja, hogy a drón egy kaját repít egyszerre a kocsiban pedig akár több száz ebéd is elfér, és az ember felviszi az emeletre becsönget az ajtón, hogy célba érjen. Lehet így versenyképesen szállítani? A kérdezőnek mindegy mennyibe kerül a drónos kaja? A tömeges drónos szállítás esetén felmerülő repülés irányítást ki fogja elvégezni, és mennyiért, hisz már most is engedély kellene a röpetéshez pedig ezek a kicsik csak percekig képesek a levegőben maradni?
2018. nov. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:
50%

"Dubai-ban nincsenek dróntaxik. Az igaz, hogy sokmindent akarnak és valóban az lenne a csúcs, de ez nem mostanában fog megvalósulni."


"Az Ehang mindenesetre tavaly már megszerezte az AS9100C nemzetközi minőségbiztosítási tanúsítást, és a Nevada államban 2016-ban megszerzett tesztengedélyek mellett tavaly a kínai polgári légügyi hatóság különleges engedélyét is megkapta a kísérleti repülésekre."


Nem kell ide 50 év. 10 sem.


"Autóknál jelenleg ott tartanak, hogy kísérleteznek azzal, hogy autópályán automata vigye a kocsit, de még az is sok balesetet csinál, pedig közvetlen emberi felügyelet van."


Nem igaz, az önvezető autók az eddigi legurult kilométereik arányában tizedannyi balesetet okoztak, mint a sofőrös kocsik.


"Még nagyon-nagyon sok időnek kell eltelnie, mire a MI elég fejlett lesz ahhoz, hogy önállóan tudjon működni."


Kaliforniában a Waymo megkapta a hivatalos engedélyt, hogy már biztonsági felügyelő sofőr nélkül is mehessenek az önvezető autói tesztvezetés jelleggel.


Már Budapesten is engedélyt kapott az Almotive, egyelőre felügyelő sofőrrel.


Marhára nem kell sok idő, hogy megjelenjenek az önvezető autók a forgalomban üzemi jelleggel.

50 év? Az maximum ahhoz kell, hogy konkrétan BETILTSÁK a kézi vezetést a veszélyessége miatt.

2018. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Igen, egész biztos.

Sokkal kevesebbe kerül mint egy futárt fizetni, akinek TB, szabadság, meg számos dolog jár.

Kis méretü dolgokat hamarosan szállítanak majd( ha még nem is). Olvassátok el a Gépzongora c. könyvet. Majd a drónok összeütköznek a levegőben. Lesz levegő KRESZ. Bár én az anyukám főztjét jobban szeretem mint az előre elkészítettet. :)

2018. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ja! még annyit hogy a futárnak is illik borravalót adni, míg egy drónnak mit adsz? Ennek is kialakul majd az etikettje?
2018. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!