Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Magyar...

Mi a véleményetek a Magyar Történelem nevű youtube csodacsatornáról?

Figyelt kérdés

2018. nov. 26. 23:25
 1/7 2*Sü ***** válasza:
88%
Az, hogy rögtön két ilyen nevű csatorna is van. De ha erre gondolsz: https://www.youtube.com/user/HungarianHistory2 , akkor így a címek alapján nem én vagyok a célközönsége. Ismerem ezt a fajta magyarságtudatot, és nem vagyok rászorulva. Én igyekeztem átvenni az őseink – nem az 1000 éve, hanem a 100, vagy még annyi éve se élt őseink – kultúráját és a jelenre alkalmazni, továbbadni. Azt gondolom, hogy a magyarság nem genetikai, hanem kulturális fogalom, a genetikai bizonyságokat sokszor az keresi, akinek kulturális alapon nincs bizonyossága arra, hogy ő mitől és miért magyar. Viszont az is látom, hogy az ilyen jellegű gondolkodás rengeteg áltudományt, ferdítést von maga után.
2018. nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Részben hasonlóan gondolkodom, mint te/Ön. De visszatérve a témára, én megnéztem pár videóját ennek a jómadárnak, az haggyám, hogy nincs szakképzettsége, de konkrétan mindent tudó kisistennek hiszi magát. Összeolvas minden bullshitet a netről, persze forrásra nem hivatkozik sehol. Engem csak az zavar, hogy tízezrek nézik a videóit.

Egyébként én a magyarság turáni eurázsiai, tehát szkíta eredetét vallom. Török Tibor a Szegedi Tudományegyetem genetikusa is indított egy youtube csatornát, ahol beszámol az ő saját eredményeiről előadás keretében. Én megnéztem a videóit és nagyon tetszenek az előadásai. Érdekes módon egy szakmabeli nem játsza meg a mindenttudót, mint a fent említett névtelen, arctalan niemand.

2018. nov. 27. 03:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam igen.
2018. nov. 27. 03:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt már Árpád magyarjaiból senki, de az is sok néptől állt fel, nem voltak echte pedigrés magyarok. Aztán is jöttek mások, volt tatárjárás, volt török hódoltság, jöttek betelepitettek. Gyakorlatilag ma egy osztrák-magyar monarchiai keverékek vagyunk, vannak német, kun, székely, szerb, szlovák, cigány stb. ősei szinte mindenkinek. De magyarul beszélünk és mind magyarok vagyunk. Persze nem pedigrések, mint a székelyek, legalábbis ők ezt hirdetik.
2018. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
off: Érdekes ez a kollektív elhagyatottság-érzés a magyarokban. Szinte kétségbeesetten keressük a gyökereinket, hogy kik is vagyunk, hogy kerültünk ide, kik a rokonaink. Önmagában inkább csak érdekesség, de mélyebbre ásva sok egyéb problémának lehet ez az oka, vagy épp következménye.
2018. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Süsünek

Tökeletesen egyetértek veled, a magyarság nem genetikai, hanem kulturális fogalom. Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a lengyelség, franciaság, angolság, horribile dictu a zsidóság is az.

2018. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4-nek: A kárpát medence valóban egy keverőtál, de rossz helyen keresed a keveredés okát, valójában legalább 10.000 éve, vagy még korábban elkezdődött, az utóbbi századok alig változtattak az arányokon, hidd el nekem.
2018. dec. 8. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!