Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a globális felmelegedés...

Ha a globális felmelegedés hatására kihalna az emberi faj, akkor lennének-e olyan épületek, alkotások amik akár több millió év múlva is észlelhetőek lehetnének egy hozzánk látogató idegen faj számára?

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha régészeti feltárásokat végeznének, lehet. A felszínen semmi sem maradna millió évek után.


Egyébként aligha halna ki az emberiség a globális felmelegedés miatt. Annál azért jóval alkalmazkodóképesebbek vagyunk.

2018. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A mars jutott eszembe, bár ha ott volt is civilizáció, akkor mélyre kellene ásni.
2018. nov. 30. 13:23
 3/11 A kérdező kommentje:
*Mars
2018. nov. 30. 13:23
 4/11 anonim ***** válasza:

Szemmel látható nyoma nem maradna, de alapos kutatómunkával, fúrásokkal, régmúlt korok üledékeinek a vizsgálatával valószínűleg kimutatható lenne.


Ugyanezt a kérdést feszegeti ez a cikk, csak más nézőpontból. Honnan tudjuk, hogy nem volt már előttünk millió évekkel egy fejlett civilizáció itt a Földön?

[link]

2018. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Több millió év geológiai változásokat is jelent. elég kicsi az esély, hogy bármi nyom megmarad a felszínen.

De azért szerintem megfelelően fejlett eszközökkel pásztázva olyan apróságok, mint a kínai nagy fal vagy az egyiptomi piramisok feltűnhetnének.


Ha mi képesek vagyunk műholdról az esőerdők alatt rejtőző közép-amerikai romokat kimutatni, egy űrutazó faj ennél tutira jobbat tud.

2018. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló


Attól függ mennyire sikerül kordában tartani.


Simán lehet az is hogy a Föld lesz az új Vénusz és az esetben semmilyen életforma nem fog létezni.

[link]

2018. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen sorozat: Élet az emberek után. Arra emlékszem, hogy a legerősebb épületet is megkeresték, hogy meddig bírná, és meglepően rövid idő volt az is, meg hogy meddig maradna nyoma annak hogy egyáltalán léteztünk és hát nem sokáig. 100 és 1000 éves távlatok rémlenek, több millió év múlva szerintem senki meg nem mondaná hogy itt civilizáció volt.

Valamikor nekem is voltak ilyen gondolataim, hogy ki tudja mikor a Mars volt az élhető bolygó, víz is volt rajta, most is van a jégréteg alatt, nyáron megtalálták, szóval akár élet is lehetett rajta és mikor már pusztulófélben volt minden képbe került a Föld mint élhetővé tehető bolygó. :)

2018. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a kínai nagy fal vagy az egyiptomi piramisok feltűnhetnének."

Ha valami geológiai folyamat révén elsüllyednek, akkor talán, amúgy szerintem évmilliók alatt az erózió ledarálja mindkettőt.

2018. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

En azert nem feledkeznek meg az atomeromuvekrol, az a hatalmas mennyisegu, viszonylag tiszta uran egy halomban itt-ott a bolygon azert furcsa anomalia lehet egy idegen civ.-nak. Az merheto evmilliok multan is.

Valamint a geostac palya korul keringo muholdak, mesterseges objektumok is eleg jo sokaig fenn lesznek meg, bar megbecsulni se tudom, hogy meddig.

2018. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"7" Én is láttam a sorozatot, vagy filmet, és millió évek múlva talán a föld alatti KPE csövek maradnának meg, meg a tengerbe süllyedt bronz szobrok. A tengervíz konzerválja a bronzot, a 5-600 éves bronz ágyúk a tisztítás után úgy néznek ki mintha az nap öntötték volna. Évmilliók alatt a legerősebb épületeinket, föld alatti bunkereket, rakétasilókat is maga alá gyűri a geológia. 12 millió év múlva el fog tűnni a Földközi-tenger, Afrika kb. ott ahol mi vagyunk, a Himalájánál is hatalmasabb hegyláncot fog felgyűrni. Extrapoláljuk Afrikával azt, hogy az Olasz csizma az Alpokat gyűrte fel, India meg a Himaláját. Ha esetleg meg is maradna egy megerősített interkontinentális rakétasiló, akkor is több tíz kilométerrel a föld alatt lenne. Ugyan akkor ahogy megmaradtak megkövült dínó csontok, lehetséges a földön olyan terület ami kimaradna a nagy geológiai mozgásokból, ilyen pl az Atacama-sivatag, ami évmilliók alatt szinte semmit nem változott, és megmaradhatnának különösen ellenálló fém tárgyak (arany, erősen ötvözött saválló).
2018. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!