Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha mondjuk 50 év múlva még...

Ha mondjuk 50 év múlva még lesz emberiség, sőt, a jelenlegi civilizáció, milyen lesz a világ?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva komolyan érdekel ez a téma.


Milliós városokban fognak lakni az emberek? Az emberek nagy része lakásban fog lakni? Az a tömegnyomor lesz általános, mint ami jelenleg Budapest belvárosában van?


Elterjednek az önvezető járművek? Ha igen, csökkenteni tudják az alapvetően igen kellemetlen tömegközlekedés jelentőségét? Önvezető villanytaxik tulajdonképpen.


Fog még valaki főzni? Lesz még valakinek kézzel, szülő, nagyszülő által sütött születésnapi tortája? Lesznek még kézműves termékek?


Hogyan fogja pótolni az emberiség a mozgást? Továbbra is értékes idő fog elmenni ezzel, vagy kifejlesztenek valamit, hogy "ne kelljen"?


A rendőrség munkáját drónok fogják "segíteni"? Ijesztő a lehetőség, hogy egy drón kövessen, de szerintem eljön az az idő (már ha mi fennmaradunk).



Tudom, ezt nem lehet megjósolni.

Tudom, ez csak részben tudomány, részben pedig fikció, sőt, már-már jóslás, ezotéria.


Mégis: kíváncsi vagyok.


2018. dec. 7. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Várj, hozom a kristálygömböm.
2018. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mivel vannak jelenlegi tendenciák, kutatások, halad valamerre a tudomány és a technika, szerintem azért kristálygömb nem kell.


Ha nem tetszik a kérdés, nem kell írni.

2018. dec. 7. 20:11
 3/10 anonim válasza:
Aranyos vagy, komolyan. :D
2018. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja.. száz évvel ezelőtt is voltak tendenciák... Ha nem tetszik a valóság, akkor nem kell kérdést kiírni.
2018. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha 1 méterrel megemelkedik a tengerszint és elönti a 130 milliós Banglades nagy részét azt megnézném. Főleg hogy nagyrészt Indiával határos és India most is durva határzárat rakott arrafelé.
2018. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, valószínűleg kinyírjuk magunkat 50 év múlvára...



De ha esetleg mégse, csak vannak prognózisok, hogyan alakul az önvezető járművek sorsa, lesznek-e falvak, kertvárosok...

2018. dec. 7. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:

2050-re világszerte elterjednek az önvezető autók, de még akkor is lesznek vezethető kocsik.


Falvak persze hogy lesznek, 30 év alatt szerinted mind eltűnik?!


Amit még tudok hogy sok robot fog dolgozni, segíteni az embereknek és lesznek Hold, Mars kolóniák.


A rák is gyógyítható lesz.

2018. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
70%

¯\_(ツ)_/¯


Viccet félretéve ezt nem lehet tudni. Minden bizonnyal fejlettebb technikával, de alantasabb erkölcsi érzékkel rendelkezik majd az emberiség.

2018. dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem az egyszerű emberek akarnak háború T

Szerintem is megritkulunk

2018. dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lesz, de Magyarország egy nagy cigánytelep lesz az biztos. Ezt az elmúlt évtizedek, és a jelen trendre alapozom...
2018. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!