Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan négyelték fel Koppányt?

Hogyan négyelték fel Koppányt?

Figyelt kérdés
Mármint a köldökénél 4 részre vágták? Vagy esetleg 4 felé húzták és lett mondjuk 2 láb, 1 kar és 1 kar testtel és fejjel? Vagy hogy?
2018. dec. 7. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne 100% ig biztos, de az új történelmi álláspont szerint nem is valós volt a személye az iskolai tanok ellenére. Neten olvastam róla valamit, de ugye a netes cikkek jó 40%-a baromság.


Mellesleg nekem úgy rémlik, hogy végtagjait lovakhoz kötötték és széttépették.

2018. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg nem szakszerűen.
2018. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is olvastam valahol, hogy homályos és jóval későbbi utalások vannak csak a személyét illetően. Azt is csak jóval (pár száz évvel) később említik egyetlen helyen, hogy felnégyelték volna, szóval nehéz igazolni. Korabeli írások nem igazán támasztják alá egyik tényt sem.
2018. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

1, Ko

2, pp

3, án

4, yt

2018. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg legendáról van szó:

* [link]

de megvolt rá biztos a mód (18+ !):

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2018. dec. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nekem kellett volna felnégyelnem, akkor először megöltem volna, hogy ne nagyon mozgolódjon négyelés közben. Utána pedig kés, fűrész, húsvágó bárd, stb.
2018. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!