Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez a mikroszkóp milyen?

Ez a mikroszkóp milyen?

Figyelt kérdés

[link]



Ezeket szeretném vizsgálni:levél, hangya, sperma, ondó, vér, hajszál és még sok más


Ez az első mikroszkóp lesz. Vajon milyen lesz?



2018. dec. 16. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs ennek valami márkája, típusa? Szerintem ennek megfelelő lehet. Amúgy ott van a linken: "Próbáld ki bátran! Kérdés nélkül visszafizetjük az árát (30 napig)"
2018. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy hasonló, az 400-szoros nagyítású, egész jó, roovarok, növények, bőr, fogak vizsgálatához mindenképpen. Sejteket persze már nem tud megmutatni. Van egy csomó youtube videó, ott megnézheted, kb mit tud, én sokszor vettem hasznát.
2018. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Marci71 ***** válasza:
Ez egy úgynevezett usb mikroszkóp, tulajdonképpen nem más mint egy webkamera, csak a lencséje van másképp elhelyezve, közelre fókuszálva. Sokat ne várj tőle, kb egy nagyítónak felel meg ami a számítógépre küldi a képet. az 500x-os nagyítást nem kell komolyan venni, nem azonos egy igazi mikroszkóp 500x-os nagyításával ( nekem van mindkettő ). Levelet , hangyát ilyesmit meg tudsz vizsgálni vele, de sperma vagy vér vizsgálatára teljesen alkalmatlan már csak azért is mert ez visszavert fényű nem áteső fénnyel működik, tehát csak a tárgyak felületét lehet vizsgálni vele, tehát pl a vércsepp felszínét. ez semmiképp nem pótolja az áteső fényű biológiai mikroszkópot, inkább a sztereómikroszkóphoz hasonlóan használható, csak természetesen nem sztereó a képe, és a képminősége is gyengébb. Nagyjából olcsó pótlék sztereómikroszkóp helyett, annak is használják pl. forrasztásokhoz, szerelésekhez. komolyabb biológiai vizsgálódáshoz hagyományos biológiai mikroszkóp ajánlott, illetve sztereó mikroszkóp is, persze ezek drágábbak, de sokkal jobb képet adnak mint ennek a műanyag lencséje.
2018. dec. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Marci71 Köszönöm a válaszodat, akkor tovább keresetek!
2018. dec. 19. 06:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a spermámat néztem már vele. Szuper.)
2018. dec. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!