Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kétszáz könyv elolvasásával...

Kétszáz könyv elolvasásával már műveltnek számítok?

Figyelt kérdés
Nemrég összeszámoltam nagyjából, hogy életem során eddig nagyjából 200 könyvet olvastam el, plusz mínusz 20-30. Pontosan nem tudom, mivel már nem emlékszem pontosan, hogy hány kötelező olvasmányt kellett kiolvasni és voltak könyvek, amelyeket kölcsön adtam vagy eladtam, plusz ott vannak még a könyvtári könyvek is. A könyvespolcomon lévő könyvek és amire még nagyjából emlékszem az körülbelül 200. 17 éves korom óta olvasom rendszeresen, tehát úgy, hogy nem a tankönyveket forgatom, hanem vásárolok könyveket és járok könyvtárba is. Évente úgy 5-15 könyv az átlag, attól függ, hogy mennyire érek rá és persze milyen a hangulatom. Az lenne a kérdésem, hogy ez minek minősül, ha azt nézzük, hogy ki mennyire művelt mondjuk hazánkban. Átlagos, jó, kiemelkedő vagy elhanyagolható? Mi a véleményetek? Művelt vagyok vagy még sok könyv vár rám, hogy ezt elmondhassam magamról? :) 34/F

2018. dec. 18. 14:53
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mit... Ha a Titok, Szürke ötven árnyalat, Szabó Péter-féle könyveket akkor egyáltalán nem.

Ha regényeket, Jókait, Tolsztojt, Harry Pottert, Gyűrűk Urát, ilyeneket, akkor átlagon felüli.

Ha tudományos könyveket, "magas irodalmat", filozófiai alkotásokat, verses köteteket, akkor meg abszolút.


(Persze gondolom vegyesen olvasol.)

2018. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
79%
200 könyv elolvasásával nagyon széleskörű műveltséget lehet szerezni, de ahogy #1 is írja, ez elsősorban a könyvek függvénye, nem a puszta számoké. Havi 1 könyv mindenesetre messze átlag feletti mennyiség, az emberek néhány százaléka olvas ennél többet.
2018. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
#1 Titok meg volt, Jókait még suliban, viszont a filozófiát nem szeretem, valahogy az nem az én világom. Szabó Pétertől sem olvastam még, de hanganyagot már hallgattam tőle, tehát hangoskönyvet, szóval végül is ő is "meg volt". Többnyire az üzleti témájú, menedzser és életvezetési, sikerkalauz könyvek azok, amelyekből sokat olvastam, úgy, mint Robert T. Kiyosaki, Napoleon Hill, Stephen Covey, Trump könyvei. Olvastam még könyvet Hankiss Elemértől, Brian Tracy-től többet is és Dan Browntól is volt néhány. A kötelezőket szerintem mind elolvastam és persze a főiskolai ajánlott olvasmányok közül is úgy 2-3-at/per szemeszter, de ezeket lehet, hogy nem végig (társadalomtudományi szakra jártam). Ezek mellett még olvasok napi minimum egy órát neten, azaz telefonon vagy laptopon, plusz olvasok havonta és kéthavonta megjelenő újságot (itt sem minden cikket) és napi lapot néha (Lokál, régebben metro). Tudom, hogy van aki még ennél többet is olvas sokkal, de a rohanó világ, munka, sport és persze a rengeteg sorozat és film mellett egyre kevesebb ideje van az embernek... :)
2018. dec. 18. 15:15
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem a könyvek elolvasása fogja ezt meghatározni, hanem hogy ha szóba kerülnek egy beszélgetés során, akkor mit tudsz mondani róluk.
2018. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
26%
Nem, ha életed során eddig csak nagyjából 200 könyvet olvastál el, akkor szinte biztos, hogy elég gyér a műveltséged.
2018. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem azon múlik, művelt vagy-e, hogy hány könyvet olvastál eddig, a valódi kérdés az, hány százalékát értetted meg annak, amit olvastál.
2018. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
#5 Ezt így kijelenteni azért elég nagy felelőtlenség szerintem. Miért Te mennyit olvastál el és hány éves vagy? Írtam, hogy biztos sokan olvastak sokkal többet, de azért ez sem kis szám. Egy átlagos felnőttnek, aki nem egy könyvmoly és más is érdekli nem csak a könyvek, szerintem még ennyi sincs meg harminc pár éves korára. Tényleg kíváncsi lennék rád!
2018. dec. 18. 16:10
 8/46 anonim ***** válasza:
57%
200 könyv elolvasása 34 éves korban nagyon kevés. Ennél több krimit elolvas egy átlagember, és még mindig nem művelt. Kicsit se.
2018. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

#5 vagyok. Nem tudom, pontosan hány könyvet olvastam. A saját könyvtáram 8-900 kötet (és igen, mindet olvastam, nem dísznek tartom) és talán 4-500-at olvashattam könyvtárban vagy online. 28 éves vagyok. Nem vagyok bölcsész.

De te nem azért nem vagy můvelt, mert én úgy ballagtam el az általános iskolából, hogy kétszer annyi betűt láttam életemben, mint te most, ennek semmi köze hozzá. A műveltség nem viszonyszó. Azért nem vagy művelt, mert 200 kötet a legjobban megválogatva is kevés hozzá, hogy összefüggéseiben átlásd a kultúrköröd irodalmát (és akkor az eszmetörténetét nagyvonalúan elengedtük). Persze ha helyette színpadon láttad, élőszóban hallgattad, stb, akkor lehetséges, hogy mégis ismered és nincs igazam, de ezt ilyen extrém kevés (és nagyrészt ponyva/bulvár) olvasott szöveg mellett nagyon valószínűtlennek tartom.

2018. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
#8 Te ugye ugyanaz vagy, mint az 5-ös hozzàszóló? Áruld már el, hogy Te hány könyvet olvastál el? A többi válaszoló kommentjét olvastad? Szerintük egyáltalán nem kevés. Krimit meg direkt nem olvasok, egy kaptafára épül mind, úgyhogy ez rossz hasonlat volt. Mondjuk az ilyen fél vàlaszaid alapján csakis troll lehetsz. Biztos sokat olvasol, ha itt írogatsz.
2018. dec. 18. 16:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!