Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyhogy olyan értékes ma az...

Hogyhogy olyan értékes ma az emberélet? Hasznos ez a faj szempontjából?

Figyelt kérdés

Sohasem volt ennyire értékes az élet. Ma az öngyilkosjelöltet is megpróbálják megmenteni, ahogy a reménytelen végstádiumú beteget is.


Belegondolva, hogy milyen az alapvető emberi jellem... Hogyan alakulhatott ez ki?


Hasznos ez a bolygó szempontjából? Az emberi faj szempontjából?


Meddig lesz így?


2018. dec. 20. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem látom, hogy készülődnél az öngyilkosságra a bolygó érdekében. Milyen érdekes, hogy csak más élete nem értékes neked, a sajátod máris kevésbé akarod feláldozni...
2018. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja, igen, a kérdezőket ostorozó tökéletesek számára:

Nekem se kellene élnem ebben a felfogásban és nem is érzem magam igazán értékesnek, sőt. Minden meglenne nélkülem.



Ettől függetlenül áll a kérdés.

2018. dec. 20. 19:32
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem egészen értem a kérdésed. Vagy nem akarom érteni. Mert ehhez vezetett az a torz freudi-lenini téveszme: "az ember állat". De nem, nem az. Az ember ember. Értéke nem mérhető - az csak a végesnek mérhető.

Mert a végtelenről, az örökről tud elmélkedni, verset írni, szimfóniát írni- ez csak azért lehetséges,mert magában hordozza az örök végtelent.


[Egyébként meg mindenki "fölöslegben"van a világon - az ember nélkül kitűnően érzenék magukat a növények, állatok...]

Goethe:

"Ha nem volna nap-lényegű a szem,

Hogyan érnék el a nap fényei?

Ha isteni erő nincsen bennem,

Hogy bűvölhetne, ami isteni?"

2018. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogyhogy ennyire védik a törvények az ember életét, hogyhogy ilyen erős szociális háló van, és tűzoltóság, mentők? Hogyhogy mentik a menthetetlent vagy azt, aki amúgy már meg akart halni?


Mikor minden ellentmond ennek, pl az emberi jellem.

2018. dec. 20. 20:16
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
vannak emberek-akik az életüket ilyen hivatásnak szánják - mentős, tűzoltó, orvos - és amikor baj van nem ítélkeznek felette, hanem segítenek, minden előfeltétel nélkül. Calcuttai Teréz anya mondta: nem kérdezek senkitől semmit. / Ahol-akinek tudott segített. Ez így jó.
2018. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

"Belőlem csak egy van. De másból több, ezért ők pótolhatóak." Szól egy régi sztendáp.


Egy ember értéke nem megbecsülhető.

Vannak bűnözők, vannak milliárdokat lopó elitek, és vannak jótékonykodó és önfeláldozó emberek, akik valóban építik a társadalmat és a Földnek hosszútávon kedveznek. A kapitalizmusban az első "ér" többet és a másodiknak annyi a fizuja, hogy nem tud fizetni belőle egy albérletet.


Akkor melyik "ér" valóban többet, aki nyomorba dönti fél Braziliát az Olmipia után, vagy az, aki miatt 10 000 ember lesz képes eljutni egy erkölcsileg is megbecsült diplomáig?


A bolygó szempontjából én pl teljesen haszontalan vagyok. Hiába írtom a parlagfüvet olyan mértékben, ahogy a kerületmben senki más (és ezt önkéntes alapon). Hiába tanítok matekot azoknak, akiknek nem megy. Hiába járok bringával, ha tehetem és hiába spórolok az energiával, senki vagyok a Föld szempontjából és még így is 3.5 felett van a lábnyomom. Azaz még Káros is vagyok!


Az emberi faj - 40 körüli gyerektelen szerencsétlen, csóró vagyok, akinek gondot okoz az anyagi, hogy gyereket neveljen. Nem gondolom, hogy a fajfenntartásban részt fogok vállalni. Apám 26 fattyút nemzett (csalta a feleségét). Ő egy kitűnő ember a fajfentartás szempontjából, hiába veri a gyerekeit és okoz nekik lelki terror által maradandó pszichés sérüléseket, ő jobb ember ebből a szempontból.


Láthatod ezeken a példákon, hogy nem egyszerű erre válaszolni.

2018. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerinted ki döntse el, hogy kire van szükség és kire nincs, ki értékes és ki nem?

.

Rád, ismerőseidre, szeretteidre nekem és ismerőseimnek nincs szüksége, a bolygónak jó lenne, ha ti nem mérgeznétek/szemetelnétek.

.

Az emberi fajnak, mint az állatvilág egyetlen gondolkodni tudó fajának tulajdonsága az empátia is.

Empátia nélkül: minek költsünk gipszre a törött lábra, hiszen majd'csak eléldegél az illető, ha pedig nem, akkor kevesebb a kilélegzett szén-dioxid.

2018. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

A társas fajoknál mindenkinek értékes az élete: akár a sajátjukét is kockáztatják érte.

Az embernek egyszerűen több lehetősége van, ezért aztán többet is tud tenni másokért.

Persze, hogy hasznos a faj szempontjából, különben nem lenne így.

2018. dec. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Minden tudattal rendelkező szervezet/lény egy világ, tehát fontosak vagyunk természetesen.
2018. dec. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak ott voltam pl kisbabaként nagyon betegen, és energiát, pénzt, ráfordítást nem kímélve megmentettek. Holott ott is hagyhattak volna...
2018. dec. 21. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!