Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a piros és a...

Mi a különbség a piros és a vörös között?

Figyelt kérdés
Árnyalat talán?

2019. jan. 9. 11:43
 1/7 2*Sü ***** válasza:
100%

[link]


Lásd még: [link]


Röviden, nincs konkrét definíció, még abban is megoszlanak a vélemények, hogy a vörös és a piros között van-e egyáltalán különbség, vagy ugyanazt jelentik, csak adott kontextusban inkább ezt, más kontextusban inkább azt használjuk.

2019. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
45%

A vörös sötétebb, mélyebb szín.


Bár én arra is tudnék gondolni, hogy a "vörös" szó a "véres"-ből ered valamilyen úton módon. A vér pedig köztudottam nem élénk piros, hanem egy sötétebb piros színű, ami már vörös.

2019. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tanultam annó, hogy a sötét piros az a bordó. Akkor lehet hogy a vörös az a piros és bordó közti árnyalat szín?
2019. jan. 9. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
A piros és vörös között nincs fizikai, színbeli különbség. Inkább hagyomány alapú a használatuk, illetve a vörösnek általában van egy kis emocionális plusz töltése, pl. vér, bor, zászló, stb., de erre sincs szabály. Például a magyar zászlóban piros van (ami ugyanaz a szín, mint a szovjet zászló vöröse), de az áfonya az vörös.
2019. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes mert angolul és németül ugyanazt jelenti (red & rot)
2019. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, amikor az egyik, máskor a másik szót használjuk, pontosan nem meghatározott árnyalatra.
2019. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Az első, a második, és a negyedik betű a különbség.
2019. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!