Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gízai piramisoknak meddig...

A gízai piramisoknak meddig volt egyenes mészkőfal a burkolata és mikortól néz ki úgy mint napjainkban?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 17:30
1 2
 1/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

A középkorban már a muszlim időkben lopták le róla a mészkőburkolatot építkezni.

Így kb a római kor végéig közel eredeti szépségében lehetett.

Persze az idő a kopás (szél, víz) és a kezdődő lopások azért már látszottak akkoriban is.

2019. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
csak azért érdekelt hogyha az Árpád-ház idején (1301 előtt) valaki magyar láthatta volna, másabbnak tűnt volna-e mint korunk emberének. gondolom akkor annyi hogy a Szfinx még be volt temetve homokkal nyakig
2019. jan. 11. 17:52
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
A Khafré piramisának (a középső) még megvan az eredeti sima burkolata a csúcsánál, ahogy előttem írták, le lett lopva a kő a 3 piramisról.
2019. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
16%
Nem lelopták, letermelték róla a kairói nagymecset építéséhez.
2019. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 EagleHUN ***** válasza:
#4 Értem tehát ha mellettem a temetőt gránitbányának tekintem és kitermelem azt a jó sok gránitot akkor az nem lopás...
2019. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hollófernyiges ***** válasza:
25%
Ha te vagy a temető tulajdonosa és az ott eltemetetteknek egyetlen rokona sem él már, akkor nem. Vagy akkor a Nemzeti Múzeum egy orgazda?
2019. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A 640-es években az arab megszállás idejében szedték le a burkolatot építkezésekhez, ami ma is megállapítható a középkori kairói épületekből, hogy abból a kőből vannak.


Ami a lopást illeti leszögezem én is kedvelt témának tartom a piramisokat, de sajnos, vagy hogy is mondjam, mert ez így furán hangzik, de nem volt hagyományos értelemben vett lopás.


A Gízai piramisokat nagyjából ie. 2500 környékén építették, legalábbis ez a hivatalos nézet, de vannak akik vitatják. Az egyiptomi birodalom mondhatjuk úgy, hogy ie. 342-ig állt fenn (perzsa megszállás), majd ezután hol visszanyerték a függetlenségüket, hol megint leigázták az országot. Ugye a rómaiak is ott voltak és ez meg az. Végül az arabok 640-ben elfoglalták és lebontották a burkolatot.


De itt az csak az esemény megnevezése más, csak mert egy elfoglalt országról van szó így ezt nem szokás lopásnak mondani.


Persze én se méltatom a tettet, csak a félreértések elkerülése miatt.

2019. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

És érthetőnek tartom a lopás, nem lopás vitatását is.


Egy megszállás nem igazol egy tulajdonlást, hogy úgy konkrétan mondjam. Erőszakos tett mindkét része.

2019. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Beugrott a megfelelő kifejezés, így visszajöttem.


Ezt nem lopásnak nevezik, hanem fosztogatásnak. Szerintem.


Mondjuk a lényegen ez sem változtat.

2019. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 EagleHUN ***** válasza:
Valóban a fosztogatás szó talán kicsit jobb ide.
2019. jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!