Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van a takonynak szaga?

Van a takonynak szaga?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy a szaglásunk a leglustább érzékünk, hamar "alkalmazkodik", nem érezzük az illatokat, szagokat. Namármost. Folyton lélegzünk, így lehet, hogy csak elfáradt az orrunk és nem érezzük. Valaki szagolta már esetleg más taknyát? Érzett valamit? Vagy az embernek nem egyedi jellemzője a takonyszag, így hiába szagolom meg a Te fikád, nem fogom érezni a szagát, mert ugyanolyan, mint amihez az én orrom már hozzászokott? Vagy esetleg olyan, mint a fekália, hogy kb ugyanolyan a szaga mindnek, de tartalomtól függően vannak eltérések? (csak nem elfogyasztott, hanem elszagolt dolgok alapján.)


Ti kutatnátok ezt a kérdéskört? Egyéni fokozatszerzés előtt álló biológusként lassan le kellene tennem valami mellett a voksom.



#takony #orr #sárgacsoda
2019. jan. 19. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

"Egyéni fokozatszerzés előtt álló biológusként lassan le kellene tennem valami mellett a voksom"


:DDDD


Hát nehéz lesz rá grantet és témavezetőt találni az fix.

2019. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van szaga, csak az agyad kizárja a zavaró, folyamatosan jelen levő ingereket. Mint pl az orrodat is látod folyamatosan illetve a szívverésedet is hallod a füledben, de valójában egyiket sem érzékeled.
2019. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már éreztem a taknyom szagát.

Náthás koromban, orrfújás után.


A szarszagnál egy fokkal jobb.

2019. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Érdekes felvetés. Ezekszerint a nátháskorúak közt megfigyelhető és elkülöníthető a szag. Ha találok egy reprezentatív mintát adó óvódáskorú és nyugdíjaskorú csoportot, akkor kb le is fedem az emberiséget!
2019. jan. 19. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Előfordult már, hogy annyira beteg voltam, hogy majd felfordultam a szagától. De gondolom akkor a bacik miatt más volt a szaga, mint az "átlagos takonynak". Én rosszabbnak éltem meg, mint a szarszagot. Mert ugye szabadulni nem tudtam tőle, hiszen pont az orromból jött.
2019. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van szaga.

Némely takony szagát bizonyos emberek érezhetnek, de eloszlatott tényezőkkel is bőven az olf alatt van.

HPGC-al 15 perces mintavételi idővel eléggé jól mérhető.

Viszont kutatásnak nem lenne jó.

Ha mindenképpen szagokkal kutatnál, akkor valami jobb alapot keress. Vagy ha mindenképp a takonnyal, akkor ne a szagát, hanem mondjuk viszkozitásukat kutasd, vagy a tapadási mértéküket. (rassz/kor/típus/nem alapon)

2019. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
...vagy az ízét.
2019. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Van a takonynak hangja?
2019. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Van. De vajon hallhatjuk-e?
2019. jan. 20. 11:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen jó kutatási témát találtak neked. Szívesen. Priviben küldöm, hova utalhatsz.
2019. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!