Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent az akkumulátorok...

Mit jelent az akkumulátorok teljesítményének mentesítése?

Figyelt kérdés

Egy kémia érettségi tételt dolgozok ki, és a polónium felhasználásáról írok. Azt találtam, hogy a Lunohod-programban használták a holdjárókban: ,, Az akkumulátorok teljesítményét egy polonium-210 izotópos hőforrással mentesítették". Szeretném tudni, hogy ez egészen pontosan mit takar. (Többek között mitől mentesíti?)

Előre is köszönöm a segítségeteket!(:



2019. jan. 31. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott van leírva. A holdjáró akkuja csak rövidtávon működik, tölteni kell folyamatosan napelemről. Sok töltés tönkre is teszi.


Ezt tehermentesíti egy kis hőreaktor, ami stabil áramforrást biztosít vagy 70 évig... de legalább fűtést ad, így nem fagy szét minden.

2019. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(Ez inkább a modern marsjárókra vonatkozik, de ezt jelenti a tehermentesítés. Ne az legyen csak az egyetlen energiaforrás)
2019. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan, mint mikor a 40 kilós Béla rakja a téglákat a házon, de odaküldik a 100 kilós Gézát is, hogy mentesítse Bélát a munka nehezétől.
2019. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

A Curiosityt olyan facán "mentesítették", hogy le is xarja, van-e napfény.


Amúgy szerintem az idézet iszonyatosan elcseszett mondat.

Az akkumulátorok terhelésének csökkentése lett volna szerintem a helyes fogalmazás.

Szerintem fordítási hiba.

2019. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt írja a NASA, hogy a sötétségben ez a nyavalya tartotta melegen a holdjárót.

Meg a Wiki:

During the lunar nights, the lid was closed and a polonium-210 heat source kept the internal components at operating temperature.

2019. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! szuperek vagytok!
2019. febr. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!