Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem dolgokat,...

Írnátok nekem dolgokat, amelyek mikroszkóppal nézve látványosak, érdekesek?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat!

2019. febr. 17. 09:20
 1/4 Tak ***** válasza:
2019. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hajszál, grafitceruza, "sima" tárgyak pl vaslemez, apró bogarak
2019. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Marci71 ***** válasza:
100%

ez jelentősen függ attól milyen mikroszkópról van szó:) Ha biológiai mikroszkóp, akkor szerintem a legérdekesebbek a vizekben élő parányi élőlények. Ehhez ilyenkor a legjobb forrás például egy akváriumszűrő, abban sok érdekeset találni, nyári időszakban pedig a szabad vizekből is sok érdekeset lehet gyűjteni. Ezen kívül lehet apró rovarokat ( muslica , hangya.. ) nézni, rovarok szerveit ( légy szárny, szem , szájszerv... ), növényi részek metszeteit, levél bőrszövet nyúzatot ( pl vöröshagyma). Érdekesek lehetnek még a különböző kristályok, vegyszereket ha vízben oldasz, ebből egy-két cseppet tárgylemezre raksz és hagyod kikristályosodni.

Ha sztereomikroszkópról van szó akkor bármi szóba jöhet és előkészíteni se kell :) Ízeltlábúak, növényi részek, mohapárnák, ásványok mind érdekes lehet, de egy átlátszó edényben vízi élőlényeket is érdekes megfigyelni vele ( kisebb ugyan a nagyítása a biológia mikroszkópoknál de érdekes térhatásban látni a vízben úszkáló papucsállatkákat vagy kerekesférgeket )

2019. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Biológiai mikroszkópról van szó.

Köszönöm a válaszokat, még várom a további javaslatokat! 😀

2019. febr. 17. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!