Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megtanulnék tudatosan...

Ha megtanulnék tudatosan álmodni, akkor rontana az álmodás természetesen betöltött élettani-lelki szerepén?

Figyelt kérdés

Tehát azon, hogy a napi történéseket feldolgozzam, hogy emlékezetbe vésődjön, aminek kell, hogy a problémáim megjelenjenek az álomban, stb.

Tehát ez a beavatkozás nem káros bizonyos fokig?



2019. febr. 21. 20:24
 1/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
68%
Nem káros. Sőt a tudatosan álmodók azt mondják még jobban kipihentnek érzik magukat. Azért elég beteg, ha belegondolsz, amikor tudatosul benned, hogy öntudatra ébredtél a saját elmédben. Egyszer mindenkinek ki kell próbálni, mert elvileg a világ egyik legjobb élménye.
2019. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak egy álom szokott történni egy éjjel.
2019. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Mekkora divat lett ez az álmodozás...a jútúb tényleg nagymértékben befolyásol
2019. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már egy párszor ilyen, de akkor még nem volt felkapott. És nem volt pihentető.
2019. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
63%

Én nem tudtam, hogy ez felkapott, de szoktam ilyet, főleg régebben. Arra használtam, hogy repüljek. Úgy értem, szinte mindig direkt azt álmodtam, hogy tudok repülni, és tényleg nagyon jó. Hogy jobban pihentet-e, azt nem tudom.

Károsnak nem hinném, mert szerintem nem mindig tudod majd irányítani, nekem legalábbis heti 1-2-szer sikerült. De most, hogy így eszembe juttattad, lehet rákapok újra, mert már rég volt ilyen. ;)

2019. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk a hosszútávú élettani hatásait!


Illetve pontosan azt sem tudjuk, hogy az álmodásnak milyen szerepe van neurofiziológiailag az agyban.


Személy szerint én nem mernék huzamosabb ideig belenyúlni így a rendszerbe. Semmiképp sem normális állapot, hogy olyan magas éberségi szintet érsz el, hogy irányíthatod az álmodat.


Ez azt jelenti, hogy sokkal magasabb szinten van összekapcsolva a rendszer, mint hagyományos álom során, aminek az a normális sorsa - hogy elhomályosodik és nem vagy teljesen tudatodnál... ez egyfajta kényelmes szabad állapot. Ilyenkor gyakran a hippocampus is lekapcsolja magát a rendszerről, és nem is emlékszel általában az álmokra.


Ha álmodban is tudatos döntéseket hozol, koncentrálsz és éber vagy, az nem biztos hogy szerencsés hosszú távon, úgy hogy mindeb komponense az agynak éber.


Gyanítom, hogy az agyhullámok is eltérőek REM fázisban ha éberen álmodsz.


Nekem egyszer sikerült, de ehhez fel kellett ébredjek egy bizonyos szintig.


Aztán lehet semmi káros hatása nincsen, de soha nem lehet tudni. Ahogy a hallucinogének is hosszabb távon előhozhatják a lappangó skizofréniát, akár itt sem kizárt. Több kutatás kell.

2019. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem káros mert ugyan az a fázis mint ami az elalvás és ébredés előtt van. Időben nem tudom ez mennyi szokott lenni de a tudatos álmodás ezt pár másodpercekre hosszabbítja meg, vagy talán még erre sincs szükség ahhoz, hogy bekapcsoljuk az agyunk egy olyan részét ami irányítani képes közben a gondolatokat. Magától is művel ilyet az agy nem feltétlen "beavatkozás" a folyamatba.
2019. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan szemüveg amiben LED-ek vannak, és felébreszt egy fokig ha REM fázist detektál.


Azzal már rendszeresen elég komolyan elérhető a tudatos álmodás.


Abban már nem vagyok biztos, hogy teljesen egészséges lenne hosszú távon.

2019. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!