Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban Teslától származik a"...

Valóban Teslától származik a" lapos föld "gondolata?

Figyelt kérdés

Egyik barátom mutatott egy oldalt, amiben egy állítólagos Tesla idézet található. Ebben Tesla kifejti, hogy a Föld egy Tesla coil, amiben az éter közvetíti az elektromágnességet a Nap és Hold közt és ez a titokzatos elektromágneses mező levitáltatja a mesterséges Napot a Holddal. [link]


Kiírtam szó szerint, nektek : "Earth is a realm, it is not a planet. It is not an object, therefore, it has no edge. Earth would be more easily defined as a system environment. Earth is also a machine, it is a Tesla coil. The sun and moon are powered wirelessly with the electromagnetic field (the Aether). This field also suspends the celestial spheres with electo-magnetic levitation. Electromag levitation disproves gravity because the only force you need to counter is the electromagnetic force, not gravity. The stars are attached to the FIRMAMENT."


avagy : "A föld az egy birodalom/sík/világ, s NEM egy bolygó. A föld nem egy tárgy, tehát nincs széle. A földet leginkább úgy lehetne definiálni mint egy környezeti rendszert. A föld valójában egy gépezet is, egy "tesla coil". A napot és a holdat egy elektromágneses tér (az éter) látja el vezeték nélküli energiával. Ez az erőtér tartja az égitesteket elektromágneses levitációval. Az elektromágneses levitáció megcáfolja a gravitációt mert ez az egyetlen erő amivel számolni kell. A szabad gondolkozás és cselekvés mellett mi is mint a csillagok a kupolán elválaszthatatlanul össze vagyunk kapcsolva. "

Nikola Tesla


Valóban ennyire megvezették annak idején Teszlát vagy valahogy önmaga jutott ilyen tudománytalan következtetésre? Mit lehet tudni erről?

Köszi !



2019. márc. 7. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem mertél forrás linket is adni? :)

Ő nagyon jól tudta, hogy a Föld gömb alakú, ezt ki is használta a kísérletei során, (pontosabban akarta, csak nem volt elég pénze). A Tesla-coil-légkör kijelentés igaz, de ő a légkör elektrodinamikáját vizsgálta. Amúgy pedig mondott vad dolgokat, mentálisan nem is volt teljesen stabil. Ki lehet forgatni a szavait, de szerintem ő még önmagával sem mindenben értett egyet. :)

2019. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Én meg ezt az idézetet találtam:

[link]

2019. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%
😂
2019. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Még a feltételezést is felháborítónak tartom. Egy kiváló tudóst, mint Tesla beszennyezni a lapos Föld gondolatával.
2019. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kettesnél a pont!


Kérdező!

Tesla nem volt hülye!

Soha életében nem gondolt volna ilyenre!

2019. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Lehet hogy Teslának hívták, csak ez a Tesla valamikor az ókorban élt, és csak a neve hasonlított az újkorihoz.. ;)
2019. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha már rákérdeztetek hát itt olvastam [link]
2019. márc. 22. 08:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a Tesla akire én asszociálok a Tesla név hallatán nem volt hülye! És nem mondott ilyen kapitális baromságot, hogy a Föld lapos!
2019. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Nem tűnt fel, hogy azon az oldalon még az sem igaz, amit kérdeznek?

Miért írtad be ide egyáltalán az oldal nevét? Szemetet nem terjesztünk!

2019. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Talán mert ti kérdeztétek.
2019. márc. 22. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!