Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az adrenalin...

Mi a különbség az adrenalin és a noradrenalin között?

Figyelt kérdés

2019. márc. 10. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kémiailag egy metilcsoporttal több van a noradrenalinban.


Biológiailag az adrenalin a mellékvesevelőben termelődik és hormon, a noradrenalin pedig döntően szimpatikus neurotranszmitterként vesz részt az efferensek és célszervek között. A mellékvesevelő is termel noradrenalint, de az adrenalinhoz képest kisebb mértékben.

2019. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
#1! Nagyon tudományosan leirtad, csak tátottam a számat! De "A mellékvesevelő " olvasásánál romba dölt mindez, csak a röhögés maradt!!! Jogos????
2019. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi olyan vicces rajta?
2019. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Mert mi a gond a mellékvesevelővel?
2019. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 'medulla glandulae suprarenalis' tudományosabban hangzik. Meg szerintem (szóval ez szubjektív) még viccesebben is! :D
2019. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: köszönöm, így már értem :)
2019. márc. 11. 09:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A noradrenalin tisztán alfa receptor izgató, az adrenalin viszont a béta receptorokat is izgatja. Ezért ha noradrenalint adsz be, akkor csak a vérnyomás emelkedik meg, ha adrenalint, akkor a pulzusszám is.
2019. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!