Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az RGB világításban fehéret...

Ha az RGB világításban fehéret ad, miért nem ad a CMY feketét?

Figyelt kérdés

2019. márc. 13. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
85%
Mert a CMY nem világítás, az pont a kivonáson alapszik, azaz fehérből veszünk el. Ha mindent elveszünk fekete marad.
2019. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
80%
De ad az, csak ugye azt nem világításban, hanem sötétségben kell nézni.
2019. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
26%

"CMYK színtér: ... Alapszínei a következők: Cyan, azaz cián (enciánkék), Magenta, azaz bíbor, Yellow, azaz sárga és Key, általában fekete (kulcsszín). A kulcsszín lehet bármilyen előre kikevert és betárazott szín. Mivel a legtöbb nyomtatvány jellemző színe a fekete (pl. szövegek) elterjedt - egyébként hibás - vélekedés, hogy a 'K' a 'blacK' szóra utal. A CMY színekből a legtöbb hétköznapi szín kikeverhető, így a feketének egy un. "piszkosfekete" árnyalata is, de az ily módon előállított szín sokkal drágább, mintha a kulcsszínnel helyettesítjük."

[link]

2019. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
88%

Marhaságot ír a wiki. Legalábbis a 40 éves nyomdai fotós, oktató, képfeldolgozó, tervezőszerkesztő tudásommal megerősíteni nem tudom.

A három nyomószín elvben feketét ad. Azaz minden színösszetevő kivonódik. Az eszközök tökéletlensége miatt nem jön ki a mélyfekete.


Végigolvastam az egész szöveget, s hemzseg a hülyeségtől.

2019. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
Létezik sárga, magenta illetve tíl színű fény ledekben is. Nekem pl. az utóbbiból karácsonyi égősorom is van otthon. De a három fény egy helyre világítva sem ad feketét, pedig a monitorban is valahogy meg van oldva.
2019. márc. 13. 13:54
 6/75 anonim ***** válasza:
100%

Veled már találkoztam itt.

A monitorban úgy van megoldva a fekete, hogy NEM világít egyik sem.

2019. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
100%

Fekete fény nincs. A fekete a fény hiánya. Fekete tárgy a fehér fény valamennyi összetevőjét elnyeli.

Korábban már megbeszéltük, hogy a till nem azonos a ciánnal, de ez most nem fontos.

2019. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
72%

"Korábban már megbeszéltük, hogy a till nem azonos a ciánnal, de ez most nem fontos."


A tillnek nem is, mert a tíl a kékeszöld.

2019. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
100%
elütöttem egy betűt, de lényeges ez? A tilt nem használatos a magyarban (nem tudok róla), az angol meg teal. Így tök mindegy. A cián nem teal, nem til, till stb.
2019. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
Mit is jelent a teal magyarul?
2019. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!