Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van vagy volt tengeralattjáró...

Van vagy volt tengeralattjáró a Balatonban?

Figyelt kérdés
Nem találtam más kategóriát, így ide teszem, mert akár tudományos is lehet: egyáltalán van rá lehetőség, van olyan mély, tudna benne jönni-menni?

2019. márc. 29. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tó átlagos mélysége 3,0–3,6 m, a legnagyobb mélység a Tihanyi-kútnál 12,5 m.
2019. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy éppen találnál olyan helyet, ahol nem fut zátonyra, homokpadra (pl. a tihanyi sodrásnál), de hogyan kerülne oda? Egyetlen kikötő sincs, ahol 3-5 méternél mélyebb lenne a víz, és ez még mindig nagyon kevés ahhoz, hogy megépítsenek és vízre bocsássanak egy tengeralattjárót.

Mellesleg, mi értelme lenne? Hajóval semmi olyat nem szállítanak a Balatonon, amiért érdemes lenne tengeralattjáróval nekiesni elsüllyeszteni, elhagyni meg nem tudja a Balatont, mivel sem a Sió sem a Zala nem elég mély ehhez.

Esetleg valami tudományos célzatú kis mini-tengeralattjárót tudnék elképzelni, amibe befér max egy-két ember, hogy fotózni vagy mérni tudjanak valamit - de a Balaton mélysége végett igazából nincs ilyenre szükség, bármelyik könnyűbúvár le tud menni egy-két óra hosszára a Balaton bármely pontján (amúgy sem sokat látni az állandóan a vízben kavargó iszapszemcsék miatt).

2019. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egy gyerekkori történet jutott eszembe, táboroztunk a Balatonnál, és egy magas pontról beláttuk az egészet, majd a tanárnőnk egysszer csak a távolba mutatott, hogy figyeljünk, ott egy tengeralattjáró.

Egyáltalán nem úgy tűnt akkor, hogy hülyéskedik, sőt!

Én még vissza is kérdeztem, hogy hol van itt tenger, mire kissé letolt, hogy ez itt a magyar tenger.

Teljesen komoly volt.

Ennek már sok-sok éve, és most, hogy eszembe jutott a dolog, elgondolkoztam, hogy ő akkor nagyon megszivatott minket, vagy tényleg volt ott valami?

2019. márc. 29. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok sem tudnak mindent, a szakterületüket nyilván jól ismerik, de mondhatnak butaságot, bár az is lehet, hogy csak ugratott benneteket.

Magánúton járatott apám latint tanulni és egyszer a fizikatanár elsütött egy latin szólást, idézetet, de rosszul mondta, én meg voltam olyan mafla, hogy kiigazítottam, ráadásul amikor makacskodott, elő is vettem a könyvet, mert éppen nálam volt, amelyben szerepelt, pár héttel korábban tanultam róla. Már nem emlékszem ezekre a dolgokra, de a latin igeidők elég bonyolultak, van cselekvő, kötő, kijelentő, történelmi múlt, jelen idő, ismétlődő, egyszeri, ilyen, olyan múlt, stb..., így hát nem csoda, hogy eltévesztette, de nagyon utált utána, hogy nekem lett igazam, szabályosan pikkelt rám.

A tanárok nagyon hozzászoknak a felsőbbrendűségükhöz, hogy mindent jobban tudnak, mint a tanulóik, pedig mondhatnak baromságot, ha fitogtatni akarják a széleskörű ismereteiket és véletlenül olyan vizekre eveznek, hogy stílusos legyek, ahol hiányosak az ismereteik.

Nem hinném, hogy lenne a Balatonban tengeralattjáró, valami karót nézhetett periszkópnak.

2019. márc. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tanárod feltehetően szórakozott. Talán hirtelen úgy érezte, kell valami nagyot mondania. Ki tudja ennyi idő után.
2019. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen tanár volt, mit tanított?

Lehet, tényleg arra gondolt, hogy tengeralattjáró van ott, mondjuk egy hóbortos magyartanár túl sokat olvas, nekik még a hamburgerről is Odüsszeusz jut eszükbe, és hirtelen ő is azt hitte, lehet ott tengeralattjáró.

Szerintem komolyan gondolta, különben később mondta volna, hogy csak viccelt, hiszen nem butítani, hanem okosítani kell neki a nebulókat, még ha nem is esküdött fel rá, de hát ezt kéne.

2019. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A balaton nem is létezik lol
2019. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen jelenség, minden horgász ismeri:

ha a szél egy irányba hajtja a fodrozódó, hullámzó vizet, akkor egy bója, vagy egy vízből kiálló tárgy, karó, amely fixen rögzítve van, úgy tűnik, mintha az ellenkező irányba haladna, pedig áll, csak a víz mozog körülötte.

Ez az optikai csalódás téveszthette meg és nem gondolta végig szerintem.

2019. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, horgászatnál én is mindig úgy láttam, hogy megy odébb az úszó, pedig nem.


Reál tárgyakat tanított, matekot, infót. A 90-es években. Talán anno sok tévhit keringett úgy, hogy nem is lehetett utánanézni, még nem igazán volt internet, meg akkor hagytuk magunk mögött a régi rendszert. Ott meg sok mindent tanítottak vagy terjesztettek, ami igaz sem volt.

2019. ápr. 1. 19:02
 10/10 anonim válasza:
2022. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!