Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hidrosztatika! Mekkora a...

Hidrosztatika! Mekkora a tartály hátsó lapjára ható erő, álló jármű esetén?

Figyelt kérdés

[link]


Igazából abban nem vagyok biztos, hogy a p0-t vagy pt-t vagy mindkettőt kell figyelembe venni az erő kiszámításánál..


Kösz



2019. márc. 30. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy hermetikusan lezárt, nyomástartó tartály?
2019. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ , mit jelölnek pt-vel. Ha a tartályban lévő abszolút nyomást, akkor erő számításhoz pt-p0-al kell számolni.


Ha viszont túlnyomást jelöl, akkor pt-vel kell. Mindig a nyomáskülönbség a lényeg.

2019. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy pt abszolút nyomás lehet, ha már p0-t is megadták, és pt-p0-lal kell számolni.

Gondolom továbbá, hogy hengeres a tartály, hogy ez nem középiskolás feladat, és hogy integrálni kell egy körszeleten a hidrosztatikai nyomást.

2019. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
P0 és Pt (tartályban lévő nyomás) is adott ! A tartály, teljesen zárt. Ezek szerint a Pt-P0-al kell számolnom?
2019. márc. 31. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább mondjuk úgy, hogy a belső és külső nyomás különbségével. A belső nyomás viszont áll Pt-ből és a hidrosztatikai nyomásból, ami pedig függ majd Pt-től is.

A lényeg (fentebb is írták) a hátfalnak a folyadékkal és a belső levegővel érintkező felületei. Ha az ezekre ható belső össze. erő megvan, akkor elég a külső nyomást elővenni.

2019. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lenne még eyg kérdésem.

A nyomáselsozlást meghatároztam:


P(x,z) = Pt+ró*a*x+ró*g*(h-z)


(a- gyorsulás)



Az a,max (maximális gyorsulás, ahol a ,,B" pontig emelkedik meg a folyadék) kifejezéséhez szükségem lenne egy ,,B" ponti peremfeltételre.


x,B = L/2

z,B =R


és a ,,B" pontbeli nyomás ekkor mennyi?


P,B= Pt-P0 ebben az eseteben is?

2019. márc. 31. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem látom, hogy a C pont miért maradna helyben, ha henger alakú a tartály. Ha téglatest, akkor OK, és akkor az a max elég könnyen számolható abból, hogy a folyadék felszíne merőleges kell legyen az a és a g eredőjére. De ha hengeres, akkor a térfogat állandósága fogja meghatározni a C helyét. Ha a C ugyanott maradna, akkor a jobb oldalon felgyűlő és a bal oldalról eltűnő folyadék térfogata nem lenne egyenlő.
2019. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írtam, helyben marad a C pont, akkor viszont tényleg nem nehéz kiszámolni "a-max"-ot a merőlegességből.
2019. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!