Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig létezik még a fajunk?...

Meddig létezik még a fajunk? Elképzelhető, hogy akár százezer év múlva is élnek még emberek valamilyen formában? Ha nem is a Földön, esetleg máshol?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 22. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
El.
2019. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
21%
Ahogy most àllnak a dolgok nem hiszem hogy lesz tovàbb.
2019. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

1: Sokáig. Hogy a kultúránk meddig, az jó kérdés.

2: Lehet.

2019. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Elég alkalmazkodóképes faj vagyunk. Hacsak nem történik valami globális apokalipszis, ami a bolygófelszín egészén letarolja az életet, szinte biztosan lesznek még emberek ilyen távlatban.

Hogy a mai technológiából, civilizációból, kultúrából mi marad fenn, az már egy egész más kérdés.

2019. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Emberek kb 1,5 millió éve élnek a földön, így elképzelhető hogy még 0,1 millió évig létezzünk. De az is lehet hogy már holnap kihalunk.


Összehasonlításul a dinoszauruszok több 100 millió évig éltek a Földön.

2019. ápr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tislerics Máté ***** válasza:
91%

Elképzelhető, de ahhoz össze kell kapni magunkat!


Mindenek előtt meg kellene tanulnunk életben maradni az űrben Földi segítség nélkül. Ehhez először Földi mesestéges önfenntartó bioszférával ellátott létesítményeket kell kifejleszteni, ami nem 98%-ban önfenntartók hanem 100%-ban:


[link]


Na akkor jöhet az, hogy ezeket a létesítményeket megépítjük Föld körüli pályán és a Holdon is.


Ha ez is sikerült, akkor elkezdhetjük benépesíteni ilyen űrállomásokkal a Naprendszer viszonylag nyugisabbnak mondható környékeit.


Ha ez is megvan, akkor nekiállhatunk megóvni a Földi bioszférát is, hiszen azért az is elég sok embert tudna etetni. Maghát mégiscsak az otthonunk. Megértem ha sokan meg akarják majd óvni...


Utána meg neki kell vágni a csillagközi térnek a jó kis űrbázisainkkal. Ugye milyen ismerős? mintha már csináltunk volna ilyet?! Igen: Amerika felfedezése ugyebár...


Itt már szinte tökéletes védelemben élnénk. De még mindig megfingathatna minket egy erre csámborgó nagyobbacska fekete lyuk vagy egy gamma kitörés. Jó pár Csillagrendszert be kéne népesíteni lehetőleg minél távolabb egymástól.


Az egész galaxis benépesítése már úgymond csak játék lesz. Hiszen elpusztulni már nemigen fogunk tudni. Tekintve, hogy a galaxisban több helyen is elszigetelten fenn tudjuk tartani az életet.


És akkor beköszönt a Csillagok háborúja világa.


A kövi szintek már csak a terjeszkedésünkről fog szólni és az univerzum megóvásáról. De itt már nem tudok tényekre alapozott állításokat tenni...


Ha bárhol is megbicsaklik ez a folyamat, akkor természetesen kipusztulhatunk. Ez a forgatóköve a Földi (vagy legalábbis az emberi) életnek. Reménykedjünk, hogy minden a tervek szerint fog zajlani és képesek leszünk végleg "megbetegíteni" az Univerzumot magunkkal... :D

2019. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dellfil ***** válasza:
91%

Tulajdonképpen bárhogy csűrjük-csavarjuk, a futurológia (jövőkutatás :D) sci-fi műfaj. Annál inkább az, minél messzebb próbálunk "előretekinteni". Szinte bármi előfordulhat. Persze bizonyos keretek között...

Na jó, lehet, hogy túlzok amikor "lescifizem" a futurológiát. (Óh szent túdomány... :DDD)

"... Azóta kialakult az a módszertan és metodika, amely a jövőkutatást önálló társadalomtudományi diszciplínaként határozza meg. Hazánkban az 1970-es évek óta a Magyar Tudományos Akadémia is elismeri tudományként."

Ebből:


[link]


De - szerintem - nem követünk el nagy hibát, ha a sci-fi-ből veszünk példákat. Persze magunk is konstruálhatunk ilyen - "mi lesz a jövőben, ha..." - forgatókönyveket. Tesszük is. :)

Amúgy meg igencsak jó válaszokat kaptál az előttem kommentálóktól. :)

Szerintem sokáig fennmarad az "értelem". Még ha nem is ez a faj (ember) lesz a hordozója. De nem ez volt a kérdés, tudom... :D (Azután meg: mit is nevezhetünk "ember"-nek? A jövőbeli "értelemhordozókra" gondolok.)


dellfil

2019. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem


Lassan befejeződik egy előkészület ami kiirtja az emberiség jó 70% a többit meg megteszi a környezet

2019. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tim Ravel ***** válasza:
0%
Napi 5 ètkezéssel 800 ezer évet élhet egy ember,megvan rá a mód, Relativitas elmélet óriási tévút, felejtsétek el. Nem kell jármű vagy sebesség az időutazás hoz vagy a térugrás hoz, létezik egy olyan tudás, amit már nem osztunk meg másokkal,mert nincs értelme! Magyarok vagyunk, és ketten vagyunk! Addig állat marad az ember,amig nem képes a csillagok között utazni, így néz az emberiség re minden faj az univerzum ban,. Az eddigi tudás a földön= a nullával! Nem nevezik tudás nak! Ugyanott van a homo sapiens sapiens,mint 2000 évvel ezelőtt! ** Amig nem lépsz be a " mennyek országába" addig állat ember vagy csak! Gondolom,hogy érthetetlen számotokra mindez amit leírtam! ( A TUDÁS al , többé nincs értelme- ingatlanok nak, munkának, pénznek, járművek nek, és pozíciók nak sem, minden eddigi értelmét vesztette,aki gazdag nem tud lemondani a javairól, nem tudja itthagyni, ezért soha nem fog a * mennyek országába* kerülni,e nélkül pedig nem lesz örök élete!) Ezt mind értsétek tudományos an,ne pedig vallasosan,mert tév útra visz! Kár írnom bármit is, úgysem fogja fel senki! Sziasztok. ( **106 nap= 2019 év,1590 étkezés,a világegyetem egy pont**) és most nagyon sokat segitettem!
2019. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tim Ravel ***** válasza:
0%
Sajnos- sajnos,az összes előttem hozzászóló, eléggé maradi módon gondolkodik,. NE az eddig tanultak alapján gondolkodjatok,mert hamis tudás amit tudtok! Fizikátok, csillagászat otok történelem, stb stb,szinte minden amit iskolában tanultatok felejtsétek el! Egyedül a matematika visz előre,és a korlátlan gondolkodásmód! Rengeteg mindent tudnék mondani nektek,mert az egész világon sehol semmi tudás nincs, ebből amit mi ketten tudunk! De nem szandekozok tudást átadni! ** Boldogok a tudatlanok** nem véletlenül!
2019. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!