Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire esélyes hogy mukodik...

Mennyire esélyes hogy mukodik a kitaláciom?

Figyelt kérdés
A minap azon gondolkoztam ahogy itthon maradtam egyedül hogyha van itthon 30 celziusz fok és én bekapcsolom a fűtést monndjuk 23 fokra akkor lehül a szoba? AZ elobb felkapcsoltam a fütest 25 celziuz fokra de olyan pokol meleg lett és még kintről is csak a meleg árad be . nem értem én ezt hogyan is müködik .. de nyaron megeri ezzel kiserletezgetno?
2019. ápr. 26. 21:08
 1/5 anonim válasza:
100%

Fűtéssel nem lehet hűteni.

Az úgy 23 fok, hogy ha kevesebb az induló C fok, akkor felmelegíti 23 fokra.

A klímaval lehet hűteni, mert az kb +4fokos levegőt fúj ki.

De, egy radiátor eleve 40-50 fokos minimum.



Ez a gondolatmenet olyan, kb, mintha azt mondaná valaki neked, hogy oda tol egy talicskát, amibe van 60 kg homok.

Érd el úgy azt, hogy 30 kg legyen benne, de csak rá rakhatsz.

Nem lehetsèges így.

Viszont, ha üres a talicska, akkor rá tudod tenni a 30 kg homokot.

2019. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha klímát kapcsolsz be, akkor igen.

Ha nem, akkor remélem nem gondoltad komolyan a kérdést.

2019. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha bekapcsolsz egy gépezetet, ami a 30 fokos szobában 23 fokos levegőt ereget, akkor igen, le fog hűlni valamennyire. De fűtőtest erre nem alkalmas, csak légkondi. Az tud hűteni, fűteni is.
2019. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hiba az elmeletben ott van, h nem ugy mukodik a futes, hogy ha 23 fokot akarsz elerni, akkor 23 fokos levegot fujsz. Hanem : annal sokkal melegebb a befujt levego, de csak annyi ideig fujja, amig meglesz a 23 fok a szobaban. Ha csak 23 fokot fujna a melegito, akkor mukodne az elmeleted, de nyilvan akkor is koztes ertekre hulne le, nem pesig 23 fokra. Ahhoz 23 foknal kisebb homerseklet kellene.
2019. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem termosztátot tekerget, és valami kazános fűtés lehet. (?)
2019. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!