Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Adattudósok! Mit szóltok...

Adattudósok! Mit szóltok ehhez a cikkhez? (az adatelemzö szakma el fog tünni? )

Figyelt kérdés

Proginfo vagy matek alapszakra szeretnék majd, és az adatelemzés felé kacsintgatok. Nagyon szeretnék egy jó szakmát, nem mellesleg a matek meg a programozás a kedvencem. Viszont ez a cikk kicsit mellbevágott:D ti mit gondoltok?


[link]


2019. ápr. 28. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Forbes cikkjeit megfelelő fenntartással szabad csak olvasni! ;-)
2019. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az #1-vel. Főnökömről volt cikk a Forbes lapban... és akkora kamu volt, hogy szakadtuk a röhögéstől :d


"A jövő névjegykártyáin pedig olyan titulusok állhatnak majd, mint a gépitanulás-fejlesztő, adatmérnök, MI-kommunikátor, MI termékmenedzser, MI-tervező."


Amúgy csak ezt állította...


Nekem ez triviális, hogy ma már ezek alapvető skillek az adattudományhoz. Nem értem mi újdonságot mondana a cikk.

2019. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nyugodtan menj erre a szakra és a specializációnak ilyen irányokba menj.
2019. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól értem, a cikk lényege a vékony kliens és az MI? :)

A hardver és szoftver központosításhoz egyelőre nincs meg a megfelelő biztonság és bizalom. Egy cég nem fogja szívesen egy szolgáltatónál tartani az adatait, aminek a biztonsági megoldásait nem tudja ellenőrizni, és aránylag könnyen elvágható tőle.

A gépi tanulás pedig biztosan fejlődni fog, de nem olyan ütemben, hogy IT területen egyhamar kiváltsa az emberi munkát. Az nem 10 év múlva lesz. Hamarabb lesznek önvezető személyautók, mint megbízható önmenedzselő céges informatikai rendszerek.

2019. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!