Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet sakkban fejlődni?

Hogyan lehet sakkban fejlődni?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem tudtam eldönteni hova is írjak ki a kérdést. Sport, mozgás kategóriában inkább tényleges sportokról van szó, nem szellem sportokról. Szórakozás -> Játékok kategóriában legtöbb kérdés videójátékhoz kapcsolható. Mivel inkább a logikáról stb. van szó, ezért maradtam ennél a kategóriánál.


Szóval, hogyan lehet legjobban fejlődni sakkban, azaz, hogy magasabb legyen a pontszám?

A lassú vagy inkább a gyors partyk segítenek?

A feladványok (pl. [link] oldalon hozzájárulnak a fejlődéshez?


Köszi a válaszokat!



2019. ápr. 29. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Pl. rengeteg technikát meg lehet tanulni, hogy lehet bizonyos szituációkra reagálni, az ellenfelet "provokálni" stb. Millió könyv foglalkozik ezekkel, meg a mai világban rengeteg videó, online anyag. Ha fejlődni akarsz, érdemes ezeknek utánanézni.
2019. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben csak gyakorlással lehet fejlődni. Én a lassú játszmákat javasolnám kezdetben, aztán mehet gyorsabban is. Tök jó a videó nézés, meg az utána olvasás is de ha te azt nem rakod át a gyakorlatba nem fog semmit se érni.
2019. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1) Végjátékok átnézése. Különös tekintettel a csak gyalog, illetve bástya+gyalog típusokra.

2) Megnyitások megtanulása, de max 3-4 lépéspárig. Kb. 1900 ELO alatt nem kell érdemi megnyitáselméletet tanulni, viszont az a 3-4 lépéspár kell ahhoz, hogy ne húzzanak csőbe cselekkel (angolul gambit).

3) Az 5+0 és 10+0 időkereteket ajánlom online sakkhoz. És ne anonim oldalon játssz, mert ott csalnak, kilépnek egy vesztes helyzetben stb.

2019. ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Baluba ***** válasza:

A feladványok rohamosan javítanak a taktikai érzékeden, ezeket ne hanyagold.

Ahogy előttem is írták, nézd át a tipikus végjátékokat.

A megnyitásokat azt javaslom, rövid játékok során gyakorold. Ugyan azt a megnyitást próbáld meg 20-30 játékban, nézd meg, mi történik, aztán válassz kedvenc pozíciókat.

Végül a hosszabb játékok során használd az idődet, és számolj előre minden lépésnél, hogy megtanulj fejben kalkulálni.

2019. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, másodosztályú minősítésig jutottam és akárhogyan próbálkoztam, nem sikerült fejlődnöm, pedig mindenki ígéretesnek tartott, mert néha meglepő kombinációk jutottak az eszembe és teljesen reménytelen helyzetben is sikerült fordítanom viszonylag gyakran.

Összességében ez nem volt különösebben jelentős, vagy eredményes a számomra.

Nekem a megnyitáselmélet alapos tanulmányozása hozta meg a fejlődést, de nem csak pár lépésig, hanem egészen komoly szinten érdemes belemerülni, hiszen a kezdetben kialakult játékkép az egész parti folyamán alapvetően meghatározza a helyzetet és ez dominál a legjobban a későbbiekben is.

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a közép, vagy a végjáték elhanyagolható, de ha kezdetben megszerzed az anyagi és a pozícióelőnyt, akkor később sokkal könnyebb minden.

Aztán egyre több elsőosztályút legyőztem és minden remekül ment, de végül nem sikerült ebből profitálnom, nem nyertem el az első osztályú minősítést, mert egyéb okok miatt abbahagytam a sakkozást.

Régen a Jászay Mari téren volt a sakkszövetség irodája, javaslom látogass el oda, vagy ha máshol van már akkor oda és vásárold meg a Megnyitáselmélet könyvecskét, vagy más hasonló kiadványt, ezek kereskedelmi forgalomban nem, vagy ritkán kaphatók és tanulmányozgasd, rövid idő alatt jelentős javulást érhetsz el, nekem legalább is bevált.

2019. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdésként a sakksuli.hu nevű oldalt ajánlanám. A kezdő szinttől egészen a profi szintig végigvisz 3x35 leckén keresztül.


Illetve az Asztalos-Bán a sakk játék elmei című könyvét tudnám javasolni. Ha ezeket tüzetesen megtanulod, begyakorlod vélhetően olyan 1900-as élő pont körül fog mozogni az előd. Tudom, mert velem is így volt. Sok sikert a fejlődéshez.

2019. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!