Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek a nehezebbek tanulás...

Melyek a nehezebbek tanulás szempontjából? A természettudományok, vagy a társadalomtudományok?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

10 kanalas kendő

Hülye kérdés, hülye válasz.

2019. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Kinek mi. Én biológus vagyok, de volt közgazdaságtan tárgyam, amit képtelen voltam megtnaulni, mert annyira nem érdekelt, hogy elő sem bírtam venni. Magolni meg nem tudok.
2019. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
mit értesz tanulás alatt? magolás v megértés?
2019. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
Természettudományt érteni kell, anélkül kár nekiülni. Megérteni sokszor nehéz, de ha az megvan akkor szerintem könnyen el lehet sajátítani.
2019. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt meg kell érteni.

Nem igaz, hogy a TáT. szakokon nem kell, hogy legyen komplex rálátásod a dolgokra, mivel ott is elvárják, hogy ne csak a könyvet daráld vissza, hanem képes legyél egy önálló gondolat megfogalmazására komoly, globális témákban is. Az viszont igaz, hogy a magolásnak nagyobb szerepe van, itt tipikus az, hogy valaki bevág többezer oldalt egy vizsgára, de a vizsga után 2 nappal már alig emlékszik valamire és nem is fog kelleni már az adott anyag.

Természettudománynál meg a rengeteg gyakorlás az, ami nagyobb hangsúlyt kap, az jó, ha megértett valamit az ember, de a legtöbbnek be is kell gyakorolnia az adott dolgot ahhoz, hogy ne felejtse el. Valamint itt ha egyszer lemaradtál, azt nagyon fontos behozni, mert minden egymásra épül (a TáT-on is sok ilyen van, de azért kevesebb). Magolni kevesebbet kell, de nagy koncentrációt igényel minden egyes kis egymásra épülő elemet megjegyezni.

Összességében szerintem egyik oldalt sem szabad lenézni és egyik sem könnyebb a másiknál. Tudom, hogy főleg a TTK-sok imádják lenézni a bölcsészeket, hülyéknek, hipsztereknek stb-knek titulálni őket, de fogadni mernék, hogy a nagy részük az első évben sírva fakadna, mikor a sokadik ezeroldalas kötelező olvasmányból kell beszámolnia és persze elemeznie is az adott műveket. Meg persze fordítva sem jogos a lenézés, a TTK sem olyan, hogy beülök egy-két órára és hipp-hopp, mindent megértek.

2019. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Mindkettőhöz kell logika és magolás is. Legtöbb embernek viszont könnyebb olyan folyamatokat átlátni, mint a társadalomban végbemenő változások, mint a gének expresszálódásának szabályozását.
2019. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
1%

fizika, matek: 95% logika, 5% tanulás; persze csomó gyakorlással


társadalomtudományok: 50% magolás, 50% logika


biológia, kémia: jujj ezek nem is tudományok ;) ;)

2019. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy melyik nehezebb. Egyik embernek az, másoknak az.

A gyermekkor tapasztalatai adnak egy irányultságot (akár azt is, hogy valaki végtelenül lusta). Ez és a konkrét hatások adják a motivációt, amely alapvető a tanuláshoz. Motiváció nélkül minden tanulás rettentően nehéz. Megfelelő motivációval könnyű, mert érdekel, mert leköt, mert közben nem máson jár az eszed.


Azért szokták (hamisan) szétválasztani ezt, mert a természettudományok sokkal erősebben épülnek egymásra, ezért ott folyamatosan szükséges a koncentráció, különben a diák végképp lemarad és utálni fogja. Sok társadalomtudományban lazábbak a kapcsoltok, ezért ott lehet úgy is sikerélmény, hogy más részeket nem tanultuk meg. Például aki utálja a verseket, attól még a szépirodalom más területeit kedvelheti, értheti és eredményes lehet benne. Ez azonban csak bizonyos szintig igaz (jellemzően az iskolában még igaz), azon felül, például kutatásban már ott is szükséges a komplexitás.

2019. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Na, már várom a sok turbó matekfaktos kontra turbó töri faktos vér Pistikét, akik meg szakértik a világot, és majd jól megaszondják hogy "Bizony a reál / Bizony a humán a nehezebb".


Ja, várnom se kell, hisz 7-es válaszoló már megérkezett.

2019. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
@9 mi a bajod a válaszommal konkrétan?
2019. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!