Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » High-tech céget hogyan szokás...

High-tech céget hogyan szokás a különféle tudományterületeken alapítani?

Figyelt kérdés

itt is megkülönböztetnék kettő kategóriát:

Az egyik az terméket állít elő, a másik szolgáltatást biztosít.


Egy fényérzékelőket, CCD kamerákat, hőkamerákat, ilyen olyan spektrumban érzékeny dolgokat gyártó cég pl terméket állít elő. Ez egyértelműen termék, hisz becsomagolhatod, bepakolhatsz belőle 50-et egy teherautóba, és elfuvarozod a kontinens túlsó végébe, ahol az ügyfél megveszi, és onnantól saját felhasználással használja.


Szolgáltatás biztosításra a legjobb példák a mindenféle egészségügyi high-tech cégek, amiknek van egy rendelőjük, és ott elvégeznek valamilyen vizsgálatot.

Pl génszekvenálás kismamák számára, hogy hordoz-e genetikai rendellenességet a születendő gyerek.

Vagy magánklinika, ahol EEG, MEG gépekkel dolgoznak, és a páciens agyát érintő zavarokat tárják fel vele.


Ez szolgáltatás, mert az illető nem egy tárgyat, egy eszközt vesz, hanem elmegy egy olyan helyre, ahol eszközpark mellett az ott dolgozók munkáját is igénybe veszi.


De hogyan alapítanak ilyesmit?


Pláne ha egy ilyen hely a termék-szolgáltatás előállításon túl még kutató munkát is folytat, hogy saját, korszerűbb eredményekből dolgozhasson.


Befektetőket hogyan találnak erre?

Mondjuk van egy nagy nevű autógyártó cég. Ott hogyan győzne meg egy lelkes 4-5 főből álló csapat egy gyártulajdonosokból álló hallgatóságot arról, hogy valamekkora kezdeti tőkét biztosítsanak mondjuk egy tumordiagnosztikával foglalkozó cég alapításához?


De legyen szó bármilyen más tudomáényterületről!


Mondjuk egy grafén kutatására, és felhasználására specializálódó céget akarok alapítani 4 barátommal.

Az eszközpark jó 100 milliós nagyságrend volna, a labor és iroda bérlése is évi több 10 millió lehetne, és a saját fizetésünkre se lenne rossz gondolni amíg nem termelünk profitot.


Esetleg nincs itt a gyakorin néhány multimilliárdos nagyvállalat alapítója? :D



2019. máj. 14. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A mi cégünk (kutatási eszközök gyártása és fejlesztése) így indult. Illetve sok kisebb startupot ismerek.


Elsősorban spinoff cégek ezek, azaz egy egyetemen feltalált valaki valamit... vagy látott egy fejlesztésre szoruló területet, majd az egyetem/kutatóintézet berkeiből kinőve alapult a vállalkozás.


Első körben nyilván kisebb tőkebevonással, majd a szokásos befektetői metódussal. Kezdetnek a koncepció kidolgozásához elég lehet pár millió HUF, aztán ha működik kaphat kockázati tőkét, pár 10M Ft, végül nagybefektetőket.

Sehol sem úgy indul, hogy nulláról megrendelsz pár fMRI gépet félmilliárdból.


Ilyen high-tech startup/spinoffoknál gyakori a pályázati forrás. Nekünk is több milliárd Ft ebből keletkezett.


EU-s kutatási fejlesztési pályázatok, grantek. Magyar állami grantek, melyből lehet beruházni munkaerőre, műszerekre stb.


Elsősorban egy piaci rés, ötlet kell... teljes üzleti tervvel. Anélkül semmit sem ér egy ötlet, akár el is mondhatod. Saját csapat kell, koncepció, terv és pitchelheted különböző rendezvényeken a tőkéseknek.


Hajrá :)

2019. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!