Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha két vese működési aránya...

Ha két vese működési aránya 35-65%, akkor a beteg vese hány százalékosan működik?

Figyelt kérdés

Tehát az egyik egészséges, a másik beteg, a kettő működési aránya 35/65. Mondjuk a 65%-os az egészséges, és a normális arány az 50/50%. Ebből ki lehet számolni, hogy a beteg vese hány százalékos egy egészségeshez képest?

Próbáltam úgy nekifutni, hogy ha a kettő együtt adja a 100%-ot, akkor annak a 35%-át adja most a beteg vese. Viszont ha a beteg vese kevesebbet teljesít, akkor az össz. 100% is csökken... Tehát az egyik beteg, de attól a másik nem dolgozik többet, mint az egészséges szint, nem nőtt meg a teljesítménye 65/50 arányban.

Nem értem. :(



2019. máj. 18. 01:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy a 35-65 működési arányban az egyik 100%-osan működik, ami a 65-öt kapja. Ahhoz, hogy megkapd a másik hány százalékosan működik egy egyszerű egyenes arányosságot kell számolnod:

x/35=100/65

x=3500/65

x=53,85

A beteg vese tehát ilyen %-kal működik az egészségeshez képest.

2019. máj. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor túlbonyolítottam. Köszönöm! :)
2019. máj. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!