Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy hobbi csillagász mit csinál?

Egy hobbi csillagász mit csinál?

Figyelt kérdés
2019. máj. 27. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rajong és fényképez, néha a tetőn alszik
2019. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tömören igen. Amúgy google a barátod. Segítek: írd be, hogy amatőrcsillagászat!
2019. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi csillagász ld. #1. Az amatőr csillagász kicsit más, ő akár komolyabb, projekt jellegű megfigyelés-sorozatot is végezhet. Pl. amatőr csillagászok eredményeit a hivatásos csillagászok is felhasználják.
2019. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, én elég régen voltam tagja az MCSE-nek és akik hajlandók voltak akkoriban részt venni programokban, továbbá megfelelő műszerrel rendelkeztek és kellően dokumentálták a rendszeres megfigyeléseket, azokat felhasználták.

Én a változócsillag programban vettem részt, ezekből ugyanis rengeteg van, nem győzik a csillagvizsgálók.

Rendszeres fényességmérést kellett végezni a kiadott objektumokon, amit persze le is ellenőriztettek, többnyire úgy, hogy nem csak egy ember végezte az adott objektum megfigyelését, majd világviszonylatban összesítették.

2019. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!