Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miert halvanyodik az emberek...

Miert halvanyodik az emberek szeme a kortol?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 12:00
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Miért, halványodik?


Elvileg ugyanaz a melanin van ott, mint bőrben, hajban stb.


Nem tudom, a szemben lévő melanin igényel-e utánpótlást, bomlik-e.

Mert ha igen, akkor bizony lehetséges, hogy hasonlóan a csökkenő melanintermelés lesz az ok, mint az őszülésnél.

2019. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
A szürkehályog nem nagyon lesz jó válasz, az a lencsén, esetleg a peremén jelentkezik, de nem takarja az íriszt.
2019. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat szerintem halvanyodik... sose lattam meg olyan szep es intenziv szinu szemet idos embernel mint ami a csecsemoknel/fiataloknal van... a kulso fekete karika is altalaban elmosodottabb... csak nem kepzelodok
2019. máj. 30. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szürkehályog a lencsét érinti, így összképben szürkébbnek hathat a szem.


Illetve biztos hogy idősebb korban az összes kötőszövet hegesebb,kevésbé átlátszóbb, szóval a cornea is homályosabb lehet.


Plusz az UV-től a szemfehérjében is sárga keratózis keletekezik, így gyakran sárgás az is. Összképben így fest egy idős szem.

2019. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!