Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Génmódosított magokat rendelte...

Génmódosított magokat rendeltem. Érdek. Elne? Többi lent.

Figyelt kérdés

Űdv nos érdekelne hogy génmódosított magok csilipaprika szines paradicsom cseresznye kiwi kék eper magokat rendeltem ebay ről kíváncsiságból beültettem szépen elkedett nőni egyenlőre a paprika több mint 2x esre nőtt meg az átlag erőspaprikánál + valami a sok közűl elkezdett csírázni

Az érdekelne hogy valaki foglalkozott e már vele pontosan mellékhatásai lehetnek e és a termést hova vihetném ellenőriztetni hogy ártalmas e olvastam sok hülyességet róla viszont mindenhol mást írnak és szeretnék utánajárni előre is köszi a válaszokat


2019. máj. 31. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A GMO nem ártalmas, aki nem tanult biológiát, annak felesleges magyarázni ezt, mert azt sem tudja hogy mi ez pontosan, azért magyarázzák azt hogy káros.


Mo-n nem engedélyezett, kiültetni sem szabad.


De 99%ban bizros vagyok benne, hogy te sima mezei magokat kaptál, nem.GMO-t. Ha normál magokat rendel az ember, akkor is tök mást kap, pl fűmagot...

2019. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kék eper még pár éve egy mezei photoshop képszerkesztés volt... Nincs kék eper. Ha te ilyen magot kaptál, akkor 99% hogy átvertek, 1% esélye pedig annak van hogy az utóbbi hónapokban lemaradtam erről a hírről, amit kötve hiszek.
2019. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként egyáltalán nem ártalmas semmilyen módon a GM termék.

Pusztán genetikát nem ismerők, és megrögzött összeesküvés hívők állítják hogy káros lenne. Olyan mintha azt mondanám hogy a vadon növő vadalmát szabad enni, de a nemesített, tucatnyi színű, ízű, méretű almákat már nem. Végső soron ott is genetikai módosítás történt, amit úgy nevezünk hogy nemesítés.

2019. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Továbbá még csak a gyártót sem perelheted, mert

1. Biztos hogy valahol fel van tüntetve a hirdetésben-körül hogy a kép csak illusztráció

2. És még GMO is, hiszen a mag génkészlete különbözik minden eddig ültetett epertől. Ha nem hiszed, kérj egy méregdrága géntérképezést mindkét fajtára: 1. a termékre, 2.egy általad szabadon választott eperre. Az tuti hogy lesz különbség, vagyis tényleg módosított génekkel rendelkezik.


Hogy te amúgy ezeken felül még mit gondoltál bele a hirdetésbe, amikor a vásárlás gombra kattintottál, az meg már a te dolgod.

Na bumm, innentől kezdve az eladó mossa kezeit, nem lehet megfogni jogilag. Az más kérdés, hogy elég féreg dolog az ilyen, meg lehet, hogy majd egyszer valamelyik vérmesebb vásárló kiszimatolja hol lakik, és valamelyik sötétebb utcasarkon jól meruházza, de ez meg ennél a műfajnál benne van a pakliban.


Az meg, hogy ártalmas-e, hát a jó fene tudja. Általában nem (értsd: az esetek 99,99...9%-ában), de mindig becsúszhat valami, pl. egy hosszabb távon jelentkező hatás, amivel előre nem lehet számolni, és a tesztidőszakban nem derül rá fény (pl. gmo eper tényleg ízesebb, de kiirthatatlanul ellepi valami az éghajlatváltozás miatt délről felvándorló atkaféle, mondjuk 10 évvel a termékfajta bevezetése után). A jó (vagy rossz?) hír pedig az, hogy ez igazából a hagyományos növénynemesítésnél sincs másként, tehát a GMO se nem jobb, se nem rosszabb, mint a hagyományos. Mindkettőnél vannak olykor kisebb-nagyobb kockázatok, de hát az újdonságok esetében már megszokhattuk ezt.

2019. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1 hét alatt


[link]

2019. jún. 1. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, ez legalább jó jel, nem döglött magokat kaptál. Még néhány hét, és meglátjuk, mi lesz belőlük :)
2019. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


A többibe még semmi de ezek nőnek mint a gombák

2019. jún. 3. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!