Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik a hullákkal a...

Mi történik a hullákkal a Dunában?

Figyelt kérdés

Ugye minden bizonnyal mindenki tud róla,hogy nem rég elsüllyedt egy dél koreai turistákat szállító séta hajó a Dunán

Több cikket is olvastam hogy olyan szinten roncsolódtak a tetemek hogy már csak újj lenyomatok segítségével sikerül azonosítani őket...

Azt szeretném kérdezni,hogy mikor felhozzák őket onnan a mélyből meg isten tudja honnan,nincs bűz?gondolom a vízi hulla is áraszt kellemetlen szagokat, tényleg annyira szélt roncsolódnak hogy végképp felismerhetetlenekké válnak?nem mállik szélt a testük? sok a kérdés tudom,de nagyon kíváncsi vagyok az ilyesmire..



2019. jún. 8. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Fogj egy darab húst, tedd egy hétre egy vödör 15 fokos vízbe, majd nézd meg, hogy mi marad belőle.

Bűz? Az nem kifejezés. Szétmállik, rohad, kisebb-nagyobb élőlények esznek belőle... Nem a világ legjobb munkája őket azonosítani.

2019. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tetem felpuffad, a bőr állapota megváltozik lazábbá válik. Ha csak simán strandolsz akkor is összeráncosodik a bőröd. A belekben lévő baktériumok okozzák a puffadást, emiatt úszik a felszínre a test, kivéve ha valami lenttartja.

A vízben élő állatok is ehetnek belőle, sodródás során pedig nekiütközhet és belegabalyodhat dolgokba amikor sérülhet, vagy végtagokat veszíthet.

2019. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Egy 1-2 hetes holttest sehogy sem esztétikus látvány - akár vízből húzzák ki, akár szárazföldön találnak rá (egyedül a fagy tud némileg konzerválni).

Aki a roncsban rekedt annak annyival jobb, hogy az némi védelmet nyújt, de akit elsodort az ár abba nyilván út közben belecsipegetnek a halak és más vízi állatok, fennakadhat akármilyen vízben levő tárgyban. A belső szervek mindkét esetben megtelnek vízzel, így belülről is bomlik az áldozat. A bőrszövet és a csontváz egyébként viszonylag egyben tartja a testet, de ami a kettő között van az elég változékony állagú tud lenni.

2019. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!