Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan megbízható...

Tudtok olyan megbízható online IQ-tesztet, ami pontosan mér (125 felett)?

Figyelt kérdés
A magyar Mensa próbatesztjét csináltam meg, de kíváncsi lennék egy pontosabb eredményre. Lehet angol oldal is. Köszönöm.

2019. jún. 8. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Hát, a tény hogy a kereső használata sem megy, elég megbízható eredményt ad afelől, hogy felesleges 125 feletti eredményben gondolkodnod...
2019. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
90 felett valószínűleg azt is képesek eldönteni, mi számít hasznos válasznak ;)
2019. jún. 8. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
azért a helyedben első körben csak-csak megpróbálkoznék megütni azt az IQ90-et. HA az sem megy, tudunk segíteni,
2019. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdés megfogalmazásából egyértelműen kitűnt, hogy túl vagyok a mensa teszten, és azért lennék kíváncsi pontosabb tesztre, mert 125+ lett. De igazad van, biztos az érzelmi intelligenciámmal lehet gond; túl naiv vagyok, amiért azt hittem, hogy ide válaszokat adni járnak az emberek, és nem csak a frusztrációjukat akarják kiélni másokon.


Ha netán valaki valóban a kérdés miatt téved ide, és őt is érdekelné egy ilyen teszt, eddig ezt találtam:

[link]

[link]


De még nem próbáltam végig mindegyiket (ezért lettem volna kíváncsi mások tapasztalatára, akik talán már igen, és tudják, mibe érdemes időt fektetni).

2019. jún. 8. 16:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze időközben az első válaszoló már töröltette az elmés megjegyzését, mert nem tetszett neki a replikám...
2019. jún. 8. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Töröltetni sem lehet a válaszod, de ezen már valahogy meg sem lepődöm.

Ékes példája vagy hogy az iq tesztek mennyire nem korrelálnak az egyén tényleges értelmi képességeivel...

2019. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Há már ennyira a -vélt vagy valós - intelligenciádra recskázol nekünk, akkor tudhatnád, hogy nincs igazán valid online IQ teszt.


Eleve ez csak bizonyos képességeket mér. Az emberi elme komplex értékéről közel sem ad megfelelő számot. Nem is lehet kvantifikálni igazából. Ezek csak mesterséges tesztek.


Vegyél visszább kicsit, mert gyomorforgató ez a nagyképűség.

2019. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BringaManó ***** válasza:
63%

nyilván tudja, hogy "nincs igazán valid" – ezért nem is írta, hogy olyat keres.


a második bekezdésben hasonlóan magas "hírértékű" információkat gyűjtöttél össze nekünk – örök hála.


(a végén meg mintha csak magadról....)

2019. jún. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan, ami tökéletesen pontosan mér minden értéket.

A mensa hivatalos - offline - tesztjét írd meg. Az nemzetközileg elfogadott ,de az is csak 135-ig mér.


A sima online tesztek többsége nem igazi teszt, csak egy játék, ezért nem online kellene keresgélned.

2019. jún. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!