Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csernobil többi reaktorával...

Csernobil többi reaktorával mi történt?

Figyelt kérdés

Láttam a sorozatot, előtte is olvastam már róla és azóta is olvasgatok a témában, arról viszont még sehol sem hallottam, hogy a másik 3 reaktornak mi lett a sorsa.

Mai napig valami alapfunkción működik és ellenőrzik?

Kiürítették? Hogy tudnak megszüntetni egy atomreaktort?

Hogyhogy azokban nem lett semmi katasztrófa? Végig tudtak ott dolgozni, míg a másik reaktorban történtek az események? (Úgy tudom elképzelni, hogy egy ilyen technológia működéséhez folyamatos emberi jelenlét szükséges.)


2019. jún. 8. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

"azóta is olvasgatok a témában, arról viszont még sehol sem hallottam" - talán kezdd a Wikipedián (még a magyar nyelvűben is olvashatsz róla).

Amúgy Google 1. találat.

2019. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bemásolnád, hogy szerinted hol van erről információ a wikipédián?
2019. jún. 8. 19:24
 3/4 dellfil ***** válasza:
100%

Tessék:


[link]


[link]


dellfil

2019. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fél évvel a baleset után újraindították a maradék három reaktort. Addig tartott a sérült részt lezáró betonszarkofág megépítése és az erőműben keletkezett károk elhárítása.


Az 1. blokkot 1996-ban, a 3. blokkot 2000-ben állították le végleg, azóta kiégett fűtőelemek tárolójaként működnek. (Gyakorlatilag átmeneti hulladéklerakóként.)

A 2. blokkban volt egy kisebb tűz 1991-ben, ez után már nem indították újra, a benne lévő fűtőelemeket átrakták a másik két reaktorba.

2019. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!