Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi cáfolja azt a tényt, hogy...

Riki miller kérdése:

Mi cáfolja azt a tényt, hogy a dinaszauruszok nem léteztek?

Figyelt kérdés

A tudomány nem cáfolja , is a Bibliában sem találtam arra utalást hogy a dinoszauruszok nem léteztek , elvégre Isten a főldet előbb teremtette is az embert csak egy másik nap , miért ne lehetne Istennek egy nap csak pár ezer év ?

Is ha Isten teremtette a dinoszauruszokat is , csak egyszerűen nem fértek fel Noé bárkájára ? Vajon mi az igazság a kihalásukról kapcsolatban? Isten elpusztította őket mert gonoszak lettek, még az emberek létezése előtt vagy közben, mert veszélyeztették az emberi fajt?



2019. jún. 11. 18:39
1 2 3
 1/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%
A dinoszauruszok már az ember előtt ~65 millió évvel kihaltak (mai leszármazottaik a madarak akiket tekinthetünk mai theropoda dinóknak mert végül is azok). Ebből matekozt ki ,hogy találkozhattak-e Noéval meg a bárkájával (már ha szó szerint igaz lenne a bárkás sztori).
2019. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Bubuka508 ***** válasza:
80%
Szerintem eltévesztetted a kategóriát, ezt a kérdést a vallási kérdések között kellett volna feltenned. Természettudományosan igazolt, hogy léteztek, sőt a madarak az ő ma élő leszármazottaik. A többi nézőpontról nincs véleményem, isten bocsássa meg nekem, de én materialista felfogású vagyok (még akkor is, ha kommunista nem).
2019. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

Semmi nem cáfolja. Azért mert vannak elmeroggyantak akik szerint a Föld lapos, attól még nem lesz az. Ugyanez áll a dínókra.

Ja, a növényevők voltak a leggonoszabbak. Azokat nyírta ki istenke legelőször.

2019. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Már a kérdés is értelmetlen.
2019. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Vajon a pápa mit gondol erről?
2019. jún. 11. 18:52
 6/25 Bubuka508 ***** válasza:
92%
Talán kérdezd meg tőle. Egyébként valószínűleg meg tudná magyarázni, újabban összemossák a dolgokat, azzal, hogy a teológiai tanokra megpróbálják ráhúzni, hogy nem mondanak ellent a természettudományos tényeknek, csak az emberek ostobák és nem tudják a dolgokat megfelelően értelmezni...
2019. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Nyilván régen jobban ment az agymosás, most már muszáj visszakozni kicsit, különben nincs bevételük.
2019. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Először is:


A dínók léteztek, ez tény, ott vannak a fosszíliák.


Másodszor:


A modern bibliatudomány a Teremtés könyvét nem értelmezi szó szerint. A leírások ugyanis műfaji szempontból etiológia, tehát teológiai mondanivalót tartalmaz, nem pedig historikus történetírást. Csak a szekták értelmezik szó szerint, tudományosabb körökben már nem divat.

2019. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Még annyit egyébként, hogy a dínók pont az előbb voltak eszembe, erre megjelenik itt egy ilyen kérdés. Érdekes. :D
2019. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mi a bizonyíték arra hogy a tirrex dínokat evett
2019. jún. 11. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!