Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes-e/elfogadott-e magyar...

Helyes-e/elfogadott-e magyar nyelven való íráskor a cirill 'z' betű használata az iskolában tanult z betű helyett?

Figyelt kérdés

Fiatal huszonéves vagyok, az iskolában a standard írott z betűt tanultam meg, de évek óta cirill írott z-t használok. Eddig még senki nem szólt érte, én pedig azért szeretem használni, mert jobban átlátom az írásképemet, hogy az most egy z nem pedig c vagy s betű.

Így írni a z betűt magyar szöveg esetén helyesnek számít-e vagy csak az iskolában tanított az?


2019. júl. 29. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magánéletben olyan betüket használsz, ami neked tetszik, àltalàban minden egyéb esetben is megteheted.

Ahol nem, az olyan munkahelyen, ahogy lényeges az íráskép, egyetemen pl. nyelvvizsgánál hibásnak vehetik az így írt válaszokat, stb.

2019. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Egyetemen szerencsére ilyen szempontból nem vették figyelembe ezt a szokásomat. De azért nyelvvizsgán nem biztos, hogy bepróbálkoznék vele.
2019. júl. 29. 13:33
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy inkább az írásod egyedi, ilyen módon írsz, bármire is hasonlít a "z" betűd, te így írod. Szóval szerintem az nem cirill z, hanem egyedi, saját írásmód.


Ha mondjuk az anyanyelved valami olyan lenne, ahol a teljes cirill abc-t használtad, mert az volt a helyes, és megtanulva magyarul ezt az egy betűt a régi módon írod, akkor cirill-t írsz, írnál. De te egy olyan egyedit írásmódot használsz, ahogy kivenni, ami sajátos az írásodban. Egyébként is az emberek nem szoktak "sztenderd" szerint írni kézzel.

2019. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Mutass egy részletet ahol látni ezt.
2019. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Meg egy kérdés még, hogy mások által is olvasható-e?
2019. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 GLadislaus ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, amikor a z betűnek kézírásban "farka" van, ami lemegy az alapvonal alá? Hasonlít talán a cirill írás z betűjére, de nem az. Sokak által használt változat. Talán kicsit régies ma már...

[link]

Tessék nézni a jobb oldali kézírásos mintát!

2019. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
A jobb oldali betű a német "zet" Ma már nem nagyon használják.
2019. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem helyes, mert a magyar írás latin betűs. De vannak, akik áthúzzák a z szárát, úgy jobban látható, hogy az z. Ez helyes és elfogadott.
2019. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!