Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nyomtatott betűvel hogyan...

Nyomtatott betűvel hogyan kell írni? Szerinted mi az, hogy nyomtatott betű?

Figyelt kérdés

Mielőtt teljesen hülyének gondolnátok nekem is van erre válaszom, úgymond véleményem. Csoporttársamnak viszont más a véleménye, és van abban is logika, ezért tettem fel a kérdést, hogy a többség szerint vajon hogyan....?


Szóval amikor az van, hogy kézírással, tollal kell kitölteni egy hivatalos űrlapot, és bizonyos részeknél oda van írva, hogy:

"Nyomtatott betűvel kitölteni"

Akkor ez alatt mit kell érteni? Hogyan is formáljak meg például egy a-betűt?



2019. okt. 27. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Általában itt nyomtatott nagy betűt értenek, a könnyebb olvashatóság kedvéért. A kérdésedből nem egyértelmű, jártál-e iskolába. Hogy egyszerű legyen: Rajzolj egy ilyet ----> "A". Az idéző jeleket nem kell lerajzolnod. Ez az idéző jel: "
2019. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gugu Gabor ***** válasza:
84%
2019. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Arra gondolsz, hogy kézzel nem lehet "nyomtatott" betűt írni, mert az nem "nyomtatott"? Mert akkor nagyon nyakatekert a gondolkodásod.
2019. okt. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1#! Látom a kérdés kifejtését már nem tudtad elolvasni, különben nem írnál ennyi baromságot.

3#! Te még annyira sem értetted meg a kérdésem, sajnálom.

2#! Egyedül te kapizsgálod a lényeget, és íme látom te végül nem foglaltál állást, hogy szerinted melyik is lenne akkor a nyomtatott betű verzió. Hát mi is itt tartunk a vitában a csop.társammal.


Nem akartam előre leírni, hogy senkit ne befolyásoljak, de úgy látom kénytelen vagyok kifejteni, mert többségében eddig buta válasz jött.

Tehát:

2019. okt. 27. 10:21
 5/13 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmezem ezt egy űrlapon, hogy folyamatosan NAGY BETŰKKEL kell írni adott helyeken. Mármint ahogy a kézírásommal a nagy betűket írom.


Csop.társam szerint pedig nem nagy betűkkel kell, hanem olvashatóbb módon, mintha pl írógéppel írta volna az ember, szóval nem folyó írással, hanem a betűket egyesével... Mert szerinte ha nagy betűkkel kérnék, akkor az állna ott, hogy "nyomtatott nagy betűkkel" kérik írni... És valahol igaza van, de ugyanakkor ki látott már olyat, hogy kézzel gépi betűket rajzolgasson valaki???? Arról nem is beszélve, hogy mégis melyi betűtípus legyen???



Ez a vita tárgya. És véleményeket kértem, ki mit gondol, nem kioktatásokat, továbbá nem is azt, hogy mindenképp az én véleményemet osszátok. Aki a csop,társammal ért egyet, mondja!


Szerintem lényegében az űrlap készítője felületes, de...khm… :)

2019. okt. 27. 10:28
 6/13 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

én pedig rajzolgatom a betűket (műszaki rajz miatt alakulhatott hogy nekem ez a normális a linkemen a legfelső példa)

egyébként űrlapoknál h-a csak nincs külön kiemelve - akkor nem nagybetű de nyomtatott

2019. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező... Sajnos veled van a probléma, mert a kérdésre már választ kaptál (az irónia felismerése meg... khm...).

A lényeg az OLVASHATÓSÁG, a "nyomtatott" alatt pedig egy egyetemes betűrendszert értenek, páldául ha valaki azt mondja, hogy "nagy a", akkor mindenki a "kétlábú létrára hajazó izére" gondol, vagyis az A szimbólumra, függetlenül attól is, hogy hányféle betűtípus létezik a nyomtatásban. Kézírással pedig milliárd meg egyféle módon lehet kacifántosabbnál kacifántosabban írni az összes betűt, aminek a nagyrésze nem, vagy csak nehezen olvasható.

Persze, lehet azt mondani, hogy az nem igazi nyomtatott betű, mert nem nyomtatva van, hanem kézzel írva, de ezt hívják szőrszálhasogatásnak. Olyannyira, hogy a több tízmilliárd emberből (azokkal együtt, akik eddig éltek a Földön), egyedül csak titeket zavar a "nem egyértelmű megfogalmazás".

2019. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Még annyit, hogy nyomtatott betű alatt mindig nagybetűt értenek, még ha nincs is odaírva; egyrészt azért, mert régen mindig odaírták, hogy kifejezetten nagy betűt kérnek, de ez az egyértelműség miatt kikopott/nincs annyira használatban, másrészt a nagy nyomtatott betűk leírása (vagy "rajzolása", hogy téged idézzelek) sokszor sokkal egyszerűbb, mint a kisebb páré, harmadrészt így csak egyféleképpen írható le a név; eléggé "mókás" lenne, hogyha valakik vicces kedvükben össze-vissza írnák a betűket a nevükben, hol naggyal, hogy kicsivel, aztán az ügyintézőnek meg jojózhatna a szeme a sok össze-vissza írt szövegtől.


Azt meg azért megnézném, hogy írásban hogyan fűznél össze nagybetűket... De, ha sikerülne is, nem hinném, hogy túl olvashatóra sikerülne...

2019. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BringaManó ***** válasza:
91%

#4:


"1#!, ... 3#!, ... 2#!, ... többségében eddig buta válasz jött."


Ritka irrátló stílusban tudsz segítséget kérni, hallod-e...


#5:

"Én úgy értelmezem ezt egy űrlapon, hogy folyamatosan NAGY BETŰKKEL kell írni adott helyeken. Mármint ahogy a kézírásommal a nagy betűket írom."


Nem jól értelmezted, de nem várom, hogy ezt belásd... a fentiek után nem látom esélyét, hogy megyőzzelek róla, és érdekem sem fűződik hozzá.


"Csop.társam szerint pedig nem nagy betűkkel kell, hanem olvashatóbb módon, mintha pl írógéppel írta volna az ember, szóval nem folyó írással, hanem a betűket egyesével..."


Olyan ember nincs a közelben, aki _tudja_ is?...

[A fenti tippek viccesek, de nem akarom elhinni, hogy a sors pont azt a két embert sodorja egymás mellé, akik még ennyit sem tudnak, úgyhogy egyelőre erős trollkodásgyanú esete forog fenn...]


"mégis melyi betűtípus legyen???"


Na jó, asszem, itt dőlt el végleg, hogy a Humor kategóriából tévedtél ide. Vissza tudnál költözni?... Hálás lennék.


"véleményeket kértem, ki mit gondol, nem kioktatásokat"


Ez nem vélemény kérdése, erre van általánosan használt közmegegyezés.

Ha pedig valamit nem értesz, akkor ott kérdezd meg, ahol az űrlapot kaptad, az ő dolguk ezzel foglalkozni (ahogy azt is feléjük kellene jelezned, ha az űrlap szerinted hibásan és/vagy felületesen van elkészítve). Ne a GYK olvasóit fáraszd ezzel, különösen, ha nem vagy kíváncsi a válaszra. Köszi.

2019. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó három válaszban minden ki van fejtve, amit le akartam írni. Kérdező, ha eseteleg nem értenéd, összefoglalom: hülye vagy.
2019. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!