Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Gáz ha 20 évesen nemtudom...

Gáz ha 20 évesen nemtudom hova kell vesszőt tenni a mondatokban?

Figyelt kérdés

Mindenkitől akit megkérdezek azt kapom válasznak ,hogy érezni kell mindig ahol vessző van tehát ahol érzzem oda tegyek... Hogyan?? Fogalmam sincs csak annyit tudok biztosra ,hogy a " hogy " és a " de " előtt vessző van...

Tegnap munkahelyemen a főnöktől olyan feladatot kaptam,hogy nekem kellett egy csomó fontos dolgot megírnom. Szerintem tele lett az egész hibával és ki fog rúgni...


2019. okt. 27. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát gáznak én mondjuk nem mondanám. De olykor eléggé félreérthető lehet.


-Egyesek rosszul érzik magukat, mások f@$zán.

-Egyesek rosszul érzik magukat mások f@$zán.

2019. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Én a „nemtudom”-ot nagyobb gáznak mondanám.


Vesszőt jellemzően oda teszünk, ahol a mondandóban kis szünetet hagyunk.

2019. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Összetett mondat tagmondatai közé, felsorolásban minden szó után, ezzel már sokat segítesz a helyesírásodon.
2019. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
A vessző után kell tenni a szóközt.
2019. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, a kérdező tudja a szóköz helyét, ő a vesszőt kérdezte.
2019. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

pilótakex89, leestem a székről ezektől a példamondatoktól! :)))

Amúgy az "érezni kell" dolog mögött általában az olvasás áll, tehát ha sokat olvasol, akkor látod és megszokod, hogy egy mondat hogyan épül fel. Az írásképet is szokni fogod, például hogy vessző-szóköz, és nem szóköz-vessző. Vegyél le a polcról egy jó kis regényt, kb. bármit, akár egy krimit, és olvasd ki. Aztán további könyveket is olvass el, és előbb-utóbb érezni fogod a hatást.

2019. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BringaManó ***** válasza:
47%
#5: szemmel láthatóan nem tudja...
2019. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
7.#-nak: A kérdésben + kifejtésben MINDEN szóköz a helyén volt. Ezért írta a kérdező, hogy nem tudja, hol kell vessző.
2019. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"csak annyit tudok biztosra ,hogy"

Nem nagy probléma, de van, hogy ez alapján ítél, aki olvassa. Pláne, ha hivatalos írásban látni.

2019. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Annyira nem gáz, mert a vesszőhasználat amúgy is a legnehezebb a magyarban. De érdemes gyakorolni, mert néha félreértést okozhat, ha rosszul teszed ki (lásd fenti példa).

Viszont hadd jegyezzem meg, hogy a "hogy" és a "de" elé nem mindig kell vessző. Ha tagmondatokat kötnek össze, akkor kell, de egyéb esetekben nem feltétlenül, pl. No de ilyet!

Lásd még:

[link]

2019. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!